Vücudunuza En Uygun Mayo Hangisi?

Vücudunuza En Uygun Mayo Hangisi?

3429
main

2017 yazının en trend mayo modellerinden sizin için en uygununun hangisi olduğunu bilmek ister misiniz? İşte karşınızda farklı mayo modelleri ile plaj stilinizde yaratabileceğiniz illüzyonlar!

Yaz tatili için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle bu yıl plaj giyiminde çok moda olan mayolar sizin de plaj alışverişi listenizde yerini almalı! Peki onlarca farklı kesime ve modele sahip mayolar ile vücudunuzda yaratabileceğiniz illüzyonları biliyor musunuz? Vücudunuza en uygun mayoyu bulmak için bu yazımız size rehber olacak.

Fotoğraflar: No Gossip, Ayyıldız

Göbek kısmını örtmek için

Özellikle karın bölgenizde şişkinlik varsa ve bunu örterek bedeninizde daha düz bir görünüm yaratmak istiyorsanız öncelikle desenli modeller yerine düz mayo modellerini tercih edin. Mayonuzun tasarımında ise üst kısımda püsküller ya da işlemeler gibi detaylar barındırmasına, modelinin V yaka olmasına özen gösterin ve dikkatleri mayonuzun üst kısmına çekin.

Bacakları daha uzun göstermek için

Eğer bacaklarınızı daha uzun göstermek istiyorsanız mayo seçiminizde yapacağınız birkaç basit hile yeterli! Özellikle çizgili mayolar bu konuda imdadınıza yetişecek. Aynı zamanda üst bacaklarınızı kısmını mümkün olduğunca ortaya çıkaracak şekilde, yan tarafları açık mayo modellerini tercih etmenizde fayda var.

Fotoğraf: Dagi

Omuzları geniş göstermek için

Bu yaz seçeceğiniz doğru bir mayo modeli ile omuzları geniş göstermenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Bunun için omuz kısmı asimetrik mayo modellerine yönelmenizde fayda var. Özellikle tek omuzlu mayo modelleri vücunuza bu sihri tek dokunuşta yapacak. Mayonuzun boyundan bağlamalı ya da halter tipi olması da omuzlarınızda aynı etkiyi yaratacak!

Bunu da okuyun: Hangi Vücuda Hangi Bikini?
Bu yaz en doğru seçimi yapmaya ve sizin için ideal bikini modelini bulmaya ne dersiniz? İşte birbirinden farklı vücut tipleri ve bu vücutlar için en doğru bikiniler!

Fotoğraflar: Ayyıldız

Kalçaları daha ince göstermek için

Eğer kalçaları daha ince göstermek istiyorsanız mayo seçiminde birkaç ufak detaya dikkat etmeniz yeterli. Öncelikle dikkatleri vücudunuzun üst kısmına çekmek için mayonuzun tasarımında üst kısmın desenli olmasına dikkat edin. Alt kısmı düz olan mayonuz vücudunuzun ihtiyacı olan dengeyi sağlayacak ve kalçalarınızı olduğundan daha ince gösterecektir.

Vücudu kıvrımlı göstermek için

Plaj giyiminizde istediğiniz şey, vücudunuzun kıvrımlarını ortaya çıkarmak ya da vücudunuzu olduğundan daha kıvrımlı göstermek ise mayokiniler sizin kurtarıcınız olacak. Mayokinilerin yanı sıra sezon trendi olan yanları açık mayo modelleri de tercih etmeniz gereken tasarımlar arasında. Seçiminiz ister desenli ister düz olsun, bu mayoların illüzyonu ile vücudunuz tüm kıvrımlarını ortaya koyacak.