Ünlülerden İlham Aldık: Botları Nasıl Giymeli?

Ünlülerden İlham Aldık: Botları Nasıl Giymeli?

1398
main

Botlarınızı kot pantolonlarınızla ya da mini eteklerinizle nasıl giyeceğiniz konusunda kararsızsanız bu ünlü isimlerden ilham alabilirsiniz!

Gigi Hadid’den Alexa Chung’a, Kendall Jenner’dan Taylor Swift’e, ünlü isimlerin stillerine baktık ve botları nasıl kombinleyebileceğimiz konusunda ipuçlarını yakaladık. İşte botlarla pantolonları ve mini elbiseleri giymenin en stil sahibi yolları…

Botlarla pantolonları nasıl giymeli?


Son yılların en popüler modellerinden Gigi Hadid, stili ile bize bu konuda bolca ilham veriyor. Gerek topuklu gerekse postal bot modellerini kombinlerinde sıkça kullanan Hadid’in bu fotoğraflarında da gördüğümüz üzere botları en şık şekilde kullanmanın birkaç yolu var.

– Postal tarzı botlarınızı ispanyol paça pantolonlar ile bir araya getirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, pantolonunuzun paçasının çok uzun olmamasıdır. Hem botunuzun güzelliğini ortaya çıkaracak hem de stilinizde fark yaratacak şekilde kısa ve bol paçalı pantolon modellerini tercih edin.

– Kış stilinizde botlarınıza en çok yakışacak pantolonlardan biri de skinny jean pantolon modelleridir. Dapdar kot pantolonlarınızı ister uzun ister kısa botlarla tamamlayabilir ve ortaya son derece cool bir görünüm çıkarabilirsiniz.

– Son yıllarda popülerliğini kaybetmeyen parçalardan biri de boyfriend jean pantolon modelleridir. Bu tip pantolon modelleri maskülen bir görünüm yarattığından, onları postal tarzı botlar yerine, topuklu ve çok uzun olmayan bot modelleri ile tamamlamanızda fayda vardır.

Bunu da okuyun: 2017-18 Sonbahar Kış Sezonundan Dış Giyim Trendleri
Bu sezon üzerimize nasıl kabanlar, nasıl paltolar giymeliyiz? Podyumlardan ilham aldık ve şişme montlardan ekoselere, trençkotlardan parlak derilere, sezonun dış giyim trendlerini bir araya getirdik.

Botlarla mini elbiseleri nasıl giymeli?

İster gece ister gündüz kombinlerinizde, botları en zarif şekilde değerlendirmenin yolu, onları mini elbiseler ile kombinlemektir. Burada da her daim stilleri ile bizlere ilham veren birbirinden ünlü isimlerden örnek alabilir, elbette ki havalar soğudukça mini elbise ve bot kombinlerinize bir de külotlu çorap ve palto ekleyebilirsiniz!

– Ünlü müzisyen Taylor Swift gibi siz de siyahları bir araya getirmeye ne dersiniz? Siyah mini elbisenizi topuklu ve uzun botlarla kombinlediğinizde rock stilini kolayca yaratabilirsiniz. Bu kombininizi bir de deri ceket ya da uzun mantolarla tamamladığınızda hazırsınız demektir!

– En güzel stil ikonlarından biri olan Alexa Chung da botları gece giyiminde kullanmak için kusursuz bir ilham kaynağı. Kış partilerinde giyeceğiniz ışıltılı mini elbiselerinizi, zımbalı topuklu bot modelleri ile tamamlayarak gecenin en şıklarından biri olabilirsiniz.

– Son olarak Kendall Jenner de botları en zarif şekilde değerlendirmek konusunda ipucu veriyor. Kış için fazla yazlık bir örnek olsa da, Jenner’in floral kombininden ilham alabilir ve siz de kışlık çiçekli elbiselerinizi, elbisenizin içindeki en açık renklerden seçeceğiniz topuklu botlar ile kombinleyerek romantik bir görünüm yaratabilirsiniz.