Ünlülerden İlham Aldık: 2020 Trendleri

Ünlülerden İlham Aldık: 2020 Trendleri

1262

Moda dünyasının giyim kodlarını yakından takip eden ünlülerin kombinleri ve makyajlarıyla 2020 trendlerini keşfe çıkıyoruz.

2020nin öne çıkan trendleri hem nostaljiyi hem de cesur stilleri bir arada sunuyor. Uzay çağını anımsatan fosforlu renklerden tığ işi tasarımlara oldukça iddialı stilleri gündeme getiren 2020 trendlerini günlük kombinlerinize de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Moda adımlarını yakından takip eden ünlülerin giyim ve makyaj tercihleri sizlere bu konuda ilham kaynağı olacak. Özel bir davete katılmadan önce fikir almak için, 2019’un En Şık Ünlüleri Kimler Oldu? yazımıza da mutlaka göz atmanızı öneririz.

Neon renkler

Bu yılın en iddialı trendlerinden biri ceketten pantolona, bluzdan aksesuarlara her tasarımda kendini gösteren neon renkler. Fosforlu pembe, yeşil, turuncu ve sarı başta olmak üzere kombinlerin yıldız parçası haline gelen bu renkler özellikle iddialı stiller ve dikkat çekmeyi sevenler için ideal. Elizabeth Banks ’in katıldığı bir davet için tercih ettiği fosforlu renklerdeki bu ceket ve şort takıma bayıldık. Neon renkler 2020 trendlerinde sadece giyimde değil, makyajda da kendini gösteriyor. Örneğin simsiyah bir kombin yapıp fosforlu renklerdeki bir ruj ya da göz kalemiyle stilinize hareket katabilirsiniz.

Işıltılı görünümler

Olivia Wilde ’a asil ve bir o kadar da seksi bir hava katan payetlerle süslü bu ışıltılı elbise Ralph Lauren imzası taşıyor. Bu yıl ışıltıları her yerde göreceğiz. Özel davet ve partilerin yıldızı olacak bu tasarımları tercih edeceğiniz zaman makyajınızı sade tutmanız fayda var. Dilerseniz gözlerinizi ortaya çıkarmak için buğulu bir göz makyajı yapabilirsiniz veya ince bir eyeliner kullanarak dudaklarınızın kırmızı bir rujla başrolü kapmasına izin verebilirsiniz.

Karpuz kol detayı

Romantik, zamansız ve hacimli görünümlerin vazgeçilmezi olan karpuz kollar 2020’de moda sahnesindeki yerini aldı. Desenli ve düz renkteki tasarımlara hareket katan karpuz kolları Emilia Clarke gibi bir davete katılırken ya da günlük stilinizi tamamlayacak olan bir bluzda tercih edebilirsiniz. Romantik ama aynı zamanda güçlü bir duruşu da temsil ettiği için bu tür tasarımlarda makyajınızı daha sade yapmanızı öneririz. 2020 makyaj trendleri arasında dikkat çeken nude tonları tercih edebilirsiniz.

Tepeden tırnağa deri

Deri tasarımların hiçbir zaman modası geçmiyor. 2020 trendlerinde de başrolü kapan deri parçalar bu sefer sadece kahverengi ve siyah renklerdeki ceketlerde değil, başlı başına bir kombin olarak karşımıza çıkıyor, üstelik her renkte. Oyuncu Brie Larson ’un kırmızı renkteki deri pantolon ve bluz kombini feminen çizgisiyle dikkat çekici. Deri ceketten elbiselere ve hatta ceket-pantolon takımlarına yeni sezonda bu trende mutlaka bir şans tanıyın. Deri tasarımlar başlı başına güçlü bir duruş sergilediği için ufak ve doğal dokunuşlar dışında makyajınızda abartıya kaçmamanızı öneririz.

Çiçek desenleri

Özellikle bahar aylarında ve yazın görmeye alışık olduğumuz çiçek desenleri 2020 yılında sezon fark etmeksizin karşımıza çıkıyor. Romantik bir görünüm yaratmasının yanı sıra özellikle kış aylarında daha bohem bir havaya sahip olan koyu renklerin hâkim olduğu çiçek desenli elbiseler günlük stillerin anahtar parçası olmaya aday. Özel bir davet içinse tıpkı oyuncu Gemma Chan gibi çiçek desenli bir tuvalet tercih edebilirsiniz. Buğulu gözler, hafif pembe yanaklar ve pembe tonlarındaki bir ruj romantik görünümünüzü tamamlamak için ideal.

Puantiye nostaljisi

1950’li ve özellikle 60’lı yıllarda feminen çizgiyi vurgulayan puantiye desenli elbiseler 2020’de geri dönüyor. Siyah üstüne beyaz puantiyeli tasarımların yanı sıra farklı desenler ve canlı renklerle bir arada kullanılan puantiyeli giysiler yeni sezonda oldukça popüler olacağa benziyor. Giyim tarzı yakından takip edilen ve hatta modaya yön veren Alexa Chung ’ın bu elbisesine bayıldık. Feminenliğinizi vurgulamak istiyorsanız, bu kombini kırmızı bir rujla tamamlayabileceğiniz gibi daha naif bir hava katan doğal tonları da tercih edebilirsiniz.

Tığ işinin geri dönüşü

Bu yıl nostaljik tasarımların modern dokunuşlarla geri döndüğünden bahsetmiştik. Buna gösterilebilecek en iyi örnek belki de tığ işi elbise ve bluzların kırmızı halı dahil olmak üzere hayatın her alanında kullanılacak şekilde geri dönmüş olması. Heidi Klum ’un siyah tığ işi elbisesi hem modern hem de seksi bir görünüme sahip. Siz de davetlerde dikkatleri üstünüze çekmek istiyorsanız, mutlaka bu tür parçalara şans tanıyın. Günlük hayatta da tığ işi bluzları jean pantolonlar ile kombinleyebilirsiniz. Kendisi başlı başına hareketli bir tasarım olduğu için makyajınızı sade tutmanızı öneririz.