Sonbaharın Süper İkilisi: Şort ve Bot

Sonbaharın Süper İkilisi: Şort ve Bot

Bilekte botlarla kusursuz kombin ipuçlarından topuklu ve şort boyu kurallarına, yeni başlayanlar için ideal kombin önerilerinden, rock chic görünümün anahtarlarına; sonbaharın süper ikilisi şort ve botları birlikte giymenin tüyolaru karşınızda!

Bildiğiniz gibi şortlar yaz mevsiminin, botlar ise kış mevsiminin olmazsa olmazlarından. Ara sıcaklar mevsimi sonbahar ise bu iki harika parçayı bir araya getirebileceğimiz tek mevsim! Dolayısıyla sonbahar modasının tadını çıkarmak için bu süper ikiliyi hayatınıza katmaya, şort ve bot kombinlerini bol bol değerlendirmeye ne dersiniz? İşte size birkaç tüyo!

Sokak modasından ilhamla en trendy görünüm

Kısa şortları botlarla giymek istiyorsanız en ideal modelin ayak bileğinde bot modelleri olduğunu unutmayın. Bacak boyunuz kısa da olsa uzun da, ayak bileğindeki botlar ile kombinlediğiniz şortlarınız bacaklarınızı, vücudunuzu harika gösterecektir. Eğer akşam bir partiye gideceksiniz bu bilekte bot modelinizin topuklu olmasında fayda var. Eğer daha gündelik bir stil yaratmak istiyorsanız da düz tabanlı bilekte bot modelinizi denim şortlarla kombinleyebilirsiniz.

Temel kural: Şort ne kadar kısaysa topuklar da o kadar kısa

Şort ve bot kombinlerinde en temel kural: Şortunuz ne kadar kısaysa, giydiğiniz botun topuğunun da bir o kadar kısa olması gerekir. Bu şekilde kıyafetinizin çok daha şık ve zevkli görünmesini sağlayacaksınız. Eğer yüksek topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız size önerimiz biraz daha uzun şort modellerini tercih etmeniz olacaktır.

Her zaman kusursuz şıklık: nötral botlar

Bot ve şort kombinleri yapmak konusunda yeniyseniz size önerimiz nötral tonlarda botlar giymeniz olacaktır. Olabildiğince sade ama bir yandan da en şık görünümü yakalamak için krem, camel, sütlü kahve, bej gibi tonlarda botlar giymeniz idealdir. Bu botlarınızı açık renklerde kumaş şortlar ya da dantelli şort modelleri ile kombinleyerek son derece minimal bir şıklık elde etmiş olursunuz.

Zor ama ideal karma: Hem sevimli hem cool parçaların birleşimi

Şort ve bot bir araya gelmesi kolay olmayan bir ikili. Aynı sevimli bir kombininin rock chic gibi cool parçalarla bir araya gelmesi gibi! Bunu belki de nadir başarabileceğiniz kombinlerden biridir şort ve bot ikilisi. Dolayısıyla siz de bunu yapmayı deneyebilirsiniz. Nasıl mı? Pullu, dantelli ya da ipek şort modellerini deri botlar ya da kovboy çizmeler ile kombinleyerek!