Sonbahar Düğünlerinde Ne Giymeli?

Sonbahar Düğünlerinde Ne Giymeli?

Formal bir nikah davetinden eğlenceli bir partiye, gündüz saatlerinde casual bir kutlamadan akşamüstü vakti bir nikah törenine; sonbahar aylarındaki düğünler için stil ipuçları bu yazımızda!

Yaz düğünleri giyinmek için ne kadar kolaysa sonbahar düğünlerinde giyinmek bir o kadar bol seçenekli olabilir. Katılacağınız düğünün konseptine göre siz de kendinize uygun bir stil yaratabilirsiniz. Havalar ne sıcak ne soğuk, siz de mevsime uygun kombinler yapmalısınız. Peki hangi düğünde nasıl bir sonbahar stili yaratmalısınız? İşte karşınızda birbirinden farklı konseptler eşliğinde, sonbahar düğünlerinde ne giymeli sorusunun yanıtları!

Gündüz saatlerinde casual düğün

Gündüz vakti evlendirme dairesinde ya da bir kokteyl salonunda düğüne davetliyseniz casual bir stil yaratmanızda fayda vardır. Hem rahat hem de şık olmak için size önerimiz, hava şartlarıyla da uyum sağlayacak şekilde diz üstü boylarında floral desenli elbise seçmek. Elbisenizi topuklu bot ve deri ceket ile tamamlayarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Akşamüstü nikah töreni

Eğer davet edildiğiniz düğün akşamüzeri saatlerindeyse, ne gündüz giymelik aşırı sade bir elbise ne de akşam düğünlerine yakışır ışıltılı ve aşırı şık bir elbise uygun olacaktır. Genel olarak davetlilerin nasıl giyineceği de kafanızda belli olmayabilir. Dolayısıyla bu iki durumun da arasına yakışacak sadelik ve şıklıkta bir elbise ve kombin ideal olacaktır. Düz renklerde, minimal şıklığa sahip bir elbise tercih edin. Aynı şekilde sade topuklu ayakkabı da ideal olacaktır. Burada asıl şıklığı ve göz alıcılığı takılarınızla yaratacaksınız. Şık küpeler, göz alıcı bilezikler stilinize hareket ve şıklık katacak.

Gündüz saatlerinde formal düğün

Eğer gündüz saatlerinde formal bir düğün daveti aldıysanız, sizin de bu resmiyete uygun bir stil yaratmanız gerekecektir. Üzerinde herhangi bir işleme olmaması ve elbisenizin renginin siyah olmamasını öneririz. Daha klasik tasarıma sahip, şık ve kısa bir elbise ideal olacaktır. Peplum elbise modellerini deneyebilirsiniz.

Parti ve festival tadında düğün

Eğer davetli olduğunuz sonbahar düğünü eğlenceli bir parti temasındaysa sizin de bu partiye uygun bir stil yaratmanız son derece keyifli olacaktır. En güzel bir uzun kollu bir kokteyl elbisesi ya da parti elbisesi giymektir. Işıltılardan ya da dantel detaylardan çekinmeyin. Topuklu ayakkabınız ve clutch’ınız ile stilinizi tamamlayın.

Akşam saatlerinde klasik ve şık düğün

Eğer “dress code” olarak takım elbisenin karşımıza çıktığı bir düğüne davetliyseniz, resmiyet ve şıklığı ideal bir şekilde birleştirecek, sonbahar mevsimine uygun abiyeler giymenin zamanı demektir. Uzun bir elbise ve taşlı mücevherler ile şıklığınızı yaratabilirsiniz.