Sabahları Daha Kolay Giyinmenin 20 Yolu

Sabahları Daha Kolay Giyinmenin 20 Yolu

2976
main

Organize ve planlı olduğunuzda, bazı detaylarınız hep hazır olduğunda sabahları giyinmek sizin için çok daha kolay ve hızlı olacak!

Sabahları ne giyececeğinize bir türlü karar veremeyenlerden misiniz? Uyku sersemiyken bir de kombin yaratmak ne kadar zor biliyoruz. Ama bu yazımızda keşfedeceğiniz 15 yöntem ile bu durumu pratik hale dönüştürebilir ve sabahları daha kolay giyinmek için elinizden geleni yapabilirsiniz!

 1. Her Pazar günü haftalık ne giyeceğinizi planlayın. Eğer haftalık programlarınız da belliyseniz işiniz çok daha kolay olacak. Kombinlerinizi farklı askılara asın, böylece sabah giyinmeniz çok daha kolay olacak.
 1. Her sefer kombinlerinizin nasıl olduğunu anlamak için giyinmek zor gelebilir. Bunu daha kolay hale getirmek için evinize bir prova mankeni alın ve onun üzerinde kombinlerinize karar verin.
 1. İşi daha da profesyonelleştirmek istiyorsanız işi dijitale taşıyın. Finery.com adlı gardırop düzenleyici site bu konuda kurtarıcı. Gardırobunuzdaki ürünlerin fotoğraflarını çekin ve bu siteye yükleyip evinizden uzaktayken bile kombinlerinizi hazır edin!
 1. Düzenli olarak gardırop temizliği yapın. Kıyafetlerinizi ayıkladığınızda, elinizde kalanlarla düzen yaratmanız ve kombin yapmanız çok daha basit olacak.
 1. Gardırobunuzu er zaman mevsimsel olarak düzenlenin. Yani o mevsim giymeyeceğiniz ayakkabı ve giysileri mutlaka göz önünden kaldırın. Böylece aradığınız şeyi bulmakta vakit kaybetmeyeceksiniz.

 1. Bazı sabahlar güne kararsız başlarız ve bu sabahlarda her şey zor olduğu gibi ne giyileceğine karar vermek de çok zordur. Bu tip günlerde basic giyinmekten yana olun ve az zahmetsiz şekilde düz tişörtler ve jean pantolonlar gibi risksiz parçalar ile ilerleyin.
 1. Sabahları giyinme hazırlığını uzatan detaylardan biri de ütüdür. Ütü masasını çıkar, ütüyü çalıştır ve bir de kıyafeti seçip onu ütüle… Bu süreçten kurtulmak adına buharlı düzleştiricileri deneyebilir ve bu işlemi sabah telaşına bırakmamak adına geceden yapabilirsiniz.

Bunu da okuyun:Evlerde Kıyafet Düzeni: Gardıroplar, Bez Dolaplar ve Çok Amaçlı Dolaplar
Kıyafetlerinizin tam da hayalinizdeki gibi bir düzen içerisinde olması için adım adım nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Evinize bir gardırop çözümü bulmadan önce bu yazımıza mutlaka göz atın.

 1. Detaylar her zaman sizi yavaşlatacaktır. Giysi konusundaki detayların başında ise aksesuarlar gelir. Giyeceğiniz kıyafete uygun takıları bulmak, birbirine karışan kolye zincirlerini çözmek, karar verdiğiniz küpenin diğer tekini bulmak gibi vakit kayıplarından kurtulmak adına kendinize her takınızı ayrı ayrı görebileceğiniz şekilde bir aksesuar düzenleyici köşe yaratın.
 1. Gardırobunuzun düzenli oluşu da karar verme ve giyinme hızınızı oldukça fazla etkileyecek bir konudur. Gardırop Düzenlemenin En Pratik 8 Yolu yazımız size bu konuda yol gösterecek.
 1. Aynı şekilde çekmecelerinizin düzeni de giyinme hızınızı etkileyecekler arasında. Çamaşırlarınızın ve çoraplarınızın çekmece içi düzenleyiciler ile düzgün bir şekilde organize edilmesi detaylarda boğulmamanızı sağlayacak.

 1. Çantalarınızın da bir yere yığılmış halde olmasındansa, askılarda düzenli bir şekilde asılmış olması, kombininize en uygun çantayı kolayca seçmenize yardımcı olacak ve size vakit kazandıracak.
 1. Kendinize birkaç tane farklı okazyonlara uygun üniforma kombin belirleyin. Zor zamanlarda hazırlık için kendinizi yormayacaksınız ve bu hazır kombinler hayatınızı kurtaracak!
 1. Klasiklere yatırım yapın. Gardırobunuzda her kadın/erkeğin sahip olması gereken temel parçalardan mutlaka bulunsun ki, risk almak istemediğiniz zamanlarda bu klasiklere yönelin. Gömlek, jean, trençkot, düz beyaz ve siyah bluz gibi parçalar bunlardan birkaçı…
 1. Çanta hazırlığı da sabahları giyinme süresini etkileyecek detaylardan biridir. Çanta değişiminde dağınıklık başınıza dert açabilir. Dolayısıyla çanta içi düzenleyici gibi ürünlerle eşyalarınızı düzenli bir şekilde tutun ve sadece bu düzenleyiciyi çantanıza atarak hızlıca değişiminizi yapın.
 1. Son olarak eğer siz de kahve içmeden evden çıkamayanlardansanız, sabahları bir de kahve yapmakla vakit kaybetmemek adına kendinize bir otomatik kahve makinesi alın ve siz bu giyinme hazırlığınızı yaparken kahveniz hazır olsun!