Pinterest’e Göre 2020’nin En Popüler Düğün Trendleri

Pinterest’e Göre 2020’nin En Popüler Düğün Trendleri

7941

Kuru çiçeklerden mikro düğün konseptine, altıgen tasarımlardan saman balyası koltuklara; 2020’nin en popüler düğün trendleri karşınızda!

Söz konusu ilham almak olduğunda tüm dünyanın ilk baktığı sosyal mecralardan biri olan Pinterest, özellikle düğün planlayanlar için adeta bir cevher. İster onlarca düğün panosu arasında hayalinizdeki stilleri arıyor olun, ister hayalinizdeki stilin uygulama için farklı örneklerini görmek istiyor olun; Pinterest’te geçireceğiniz vakit sonsuza dönüşebilir. Biz de bu konuda hayatınızı kolaylaştırmak istedik ve bu yıl evlenmeyi planlayanlara güzel bir dosya hazırladık. İşte Pinterest’e göre 2020’nin en popüler düğün trendleri!

Kuru çiçekler

Düğünlerde kuru çiçekler görmek çok da yeni bir şey değil, ancak yıllar geçtikçe çok daha yaratıcı görüntülerle karşımıza çıktıklarını da kabul etmek gerek. Pinterest’te kuru çiçek aramaları son yılda yüzde 125 bir artıl göstermiş ve sadece dekorasyonda değil, gelin çiçeği olarak da kuru çiçek kullanımları öne çıkıyormuş.

Mikro düğün

Düğün deyince hepimizin aklına gelen şeylerin başlıcası harcamalardır. Binlerce TL’ye mal olan büyük düğün davetleri neyse ki artık popülerliğini kaybediyor ve Pinterest’te yapılan araştırmalara göre mikro düğün kutlamaları öne çıkıyor. Çok daha küçük, samimi ve nispeten ucuz fiyata mal olan bu düğünlerde eşiniz, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte tek bir gün için servet ödemek zorunda kalmayacaksınız.

E-davetiye

Düğünlerde tasarruf etmek için bir faydalı trendle daha karşınıdayız. Davet edeceğiniz yüzlerce kişi için kağıtlara, kartonlara davetiye bastırmak ve her birini tek tek adreslere yollamak gibi hem maddi hem manevi bir iş yükünün ortadan kalktığının müjdesini verelim. Pinterest’e göre düğünler için e-davetiye aramaları son yılda yüzde 68 oranında arttı ve bilgisayarınıza indireceğiniz basit şablonlar sayesinde bunu hazırlamanız da son derece kolaylaştı.

Altıgen kemer

Kemer derken kast ettiğimiz, belki de gelin ve damadın en romantik anı olan “evet” seremonisine fon olan, çiçeklerle süslü bu romantik dekoratif öğe… Düğün ortamınızı ve konseptinizi önemli ölçüde etkileme gücüne sahip bu düğün kemerleri konusunda yapılan araştırmalara göre çiftlerin yüzde 473’ü klasik U ya da kare kemer yerine altıgen düğün kemerleri trendine ayak uyduruyor.

Saman balyası oturma düzeni

Kuru çiçek trendleri ile uyumlı bir stil yaratan, özellikle kır ve çiftlik düğünlerinde son derece çarpıcı bir detay olarak ortaya çıkan saman balyası oturma düzenleri üzerine yapılan aramalar Pinterest’in belirttiğine göre son yılda yüzde 383 arttı. Doğal ve romantik bir detay olarak düşünmeye değer!