Paris Moda Haftası’nda Öne Çıkan Trendler

Paris Moda Haftası’nda Öne Çıkan Trendler

Fıstık yeşilinin en güzel tonlarından dama motiflerine, tartan efektlerinden çılgın şapkalara, gösterişli omuzlardan deri kombinlerine; önümüzdeki sonbahar kışın trendlerini Paris Moda Haftası’nda yakaladık.

Geçtiğimiz hafta sona eren ve 2018/2019 sonbahar kış moda trendlerini ortaya koyan moda haftaları arasında en meşhurlarından biri Paris Moda Haftası. Biz de bu kez Paris’in podyumlarına göz attık ve önümüzdeki sezon en çok nelerin moda olacağını defileler eşliğinde karşınıza getirdik.

Fotoğraflar: Christian Wijnants, Kenzo, Christian Dior

Fıstık yeşilinin parlak tonları

Geçtiğimiz sezonlarda lime yeşili, çim yeşili gibi yeşilin farklı tonları hep karşımızdaydı. Ancak Paris Moda Haftası’ndaki son defilelerde gördük ki yeşilin en fıstık tonu, metalik yansımalarla karşımızda. Nina Ricci, Christian Wijnants, Balenciaga, Marine Serre, Vivienne Westwood, Issey Miyake gibi markaların defilelerinde gözlerimizi alan renklerin başında metalik tonlardaki açık yeşiller geldi.

Dış giyimde dama motifleri

Dama tahtası motifi bu sezon gardıroplarımızı istila ediyor. Pötikareler yerini kocaman karelere bırakıyor ve özellikle dış giyimimizde önümüzdeki kışın en popüler desenine dönüşüyor. Kenzo, Loewe, Off-White, Balenciaga gibi markaların koleksiyonlarında gördüğümüz üzere koca koca kareli dama desenlerinin her türlü rengi önümüzdeki kış üzerimizde olacak. Özellikle kaban ve paltolarda!

Baştan aşağı deri

Sonbahar ve kış modasının vazgeçilmez parçası deri önümüzdeki sezon yine başrolde. Baştan aşağı deri görünümü için deri pantolon ve deri ceket modellerinizi kombinlemek ise bu trendin başlıca kuralı! Acne, Akris, Altuzarra, Balmain, Christian Dior, Drome, Hermes, Guy Laroche, Alexander McQueen, Off-White gibi birçok markanın 2018-2019 sonbahar kış defilelerinde gördüğümüz gibi deri üst ve alt kombinler önümüzdeki sezon çok revaçta olacak.

Fotoğraflar: Louis Vuitton, Christian Dior, Valentino

Gösterişli omuzlar

Paris Moda Haftası’nın en öne çıkan trendlerinden biri de gösterişli omuzlar oldu. Gösterişli omuzlar derken kast ettiğimiz sadece vatkalar değil, adeta bir heykeltraşın dokunuşuyla şekillenmiş kıvrımlı, yaratıcı formlu omuz tasarımlarına sahip giysiler revaçtaydı. Louis Vuitton, Balmain, Elie Saab, Koché, Nicolas Ghesquière gibi markaların defilelerindeki görünümlerden ilham alabilirsiniz.

Tartan efekti

Ekosenin anavatanı olan İskoçya’nın tartan efektleri de moda haftalarının hepsinde karşımıza çıkan bir trend oldu. Podyumlar adeta kırmızı ve siyaha büründü; çizgi ve dörtgen görünümleri İskoçya’nın havasını Paris’in podyumlarına taşıdı. Tartanı önümüzdeki sonbahar kış gardıroplarınızda kullanmak için Christian Dior, Balenciaga, Marine Serre, Redemption gibi markaların podyum karelerinden ilham alabilirsiniz.

Şapka çılgınlığı

Paris Moda Haftası’nda en fazla dikkatleri çeken şeylerden birisi de şapka çılgınlığı oldu. Birçok markanın defilesinde kıyafetler en çılgın şapka aksesuarları ile tamamlandı. Anlaşılan önümüzdeki kış kafamızda türlü çılgınlıkları yapmamız mümkün! Loewe, Dior, Valentino, Aalto, Koché, Chanel, Ann Demeulemeester, Nina Ricci, Kenzo gibi markaların defilelerine göz atıp ipuçları yakalayabilirsiniz.