Olduğunuzdan İnce Görünmek İçin 8 Giyim Hilesi

Olduğunuzdan İnce Görünmek İçin 8 Giyim Hilesi

2893

Tek renk giyimden korse kullanımına, dikey çizgilerden ince kemerlere, topuklu ayakkabı kullanımından maksi eteklere; sizi çok daha ince gösterecek giyim kurallarını keşfedin!

Giyiminizde dikkat edeceğiniz bazı şeylerle olduğunuzdan çok daha ince görünebileceğiniz gibi, çok daha iri ve kilolu da görünebilirsiniz. Dolayısıyla bu, hiç de hafife alınacak bir konu değildir. Biz de bu yazımızda bu konuya değindik ve olduğunuzdan daha ince görünmek için dikkat edebileceğiniz 8 giyim hilesini sizler için bir araya getirdik.

1. Korsesiz olmaz

Şu ana kadar giyinirken olduğunuzdan ince görünmek için başvurduğunuz en klasik yöntemlerden birinin içinize korse giymek olduğunu biliyoruz. Bu son derece doğru, çünkü korseler oldukça işe yarıyorlar. İster karın ister bacak bölgeniz için korse modelinizi seçin, sizi toparlayıp çok daha sıkı gösterecek bu korseleri kıyafetlerinizin içine giymeye devam edin.

2. Doğru giyinme bilgileri önemli

Vücut tipine göre giyinme kurallarını bilmeniz önemlidir, fakat vücut tipiniz ne olursa olsun uzak durmanız gereken belli başlı parçaları bilmek daha da önemlidir. Örneğin kapri pantolonlar, çok cepli bermuda şortlar, pileli bol pantolonlar gibi bazı parçalar sizi her daim kilolu gösterecektir. Aksine koyu renkte dar jean pantolonlar ise özellikle topuklu botlarla giyildiğinde sizi çok daha ince ve uzun gösterecektir. Üst giyimde de oversize giyinmek yerine uzun bluzlar, blazer ceketler gibi parçaları seçerseniz daha zayıf görünme şansına sahip olabilirsiniz.

3. Baştan aşağı siyah

Gözlerde iyi bir yanılsama için renkler de sağlam bir malzemedir. En eski giyim hilelerinden biri de daha zayıf görünmek için baştan aşağı aynı renkte giyinmektir. Özellikle siyah, lacivert, bordo ve gri gibi koyu tonlarda monokrom kombinler yaptığınızda çok daha ince görüneceksiniz.

4. Maksi eteklere yatırım

Vücut hatları kıvrımlı kadınların uzun elbise ya da etek giymelerinin iyi olmayacağı görüşü tamamıyla yanlıştır. Doğru bir tasarıma, iyi bir kesime sahip maksi etekler sizi olduğunuzdan çok daha ince ve uzun gösterme etkisine sahiptir. Etkiyi artırmak için dikey çizgilere sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

5. Desen kuralı: Dikey çizgiler

Daha zayıf ve uzun görünmek isteyenler için yıllardır bilinen bir diğer giyim hilesi de dikey çizgili kıyafetler giymektir. Aksine yatay çizgiler de kişiyi olduğundan çok daha kilolu ve iri gösterme özelliğine sahiptir.

Bunu da okuyun: Her Kadının Sahip Olması Gereken 5 Siyah Elbise

Bu 5 siyah elbise modeli her kadının gardırobunda olmalı! İşte onlar hakkındaki detaylar ve onları en güzel şekilde giymenin tüyoları…

6. İnce kemer detayları

Bazı giyim hileleri de detaylarda saklıdır. Uzun ya da kısa elbiseler giydiğinizde bu elbiseleri ince kemerlerle hareketlendirdiğinizde bu sizi olduğunuzdan ince gösterme etkisi yaratacaktır. Kıyafetinize zarif bir şekilde dokunuş yapan ince kemerlerin aksine kalın kemer taktığınızda vücudunuz kabaca ortadan ikiye bölünecek ve olduğunuzdan iri görünme durumunuz oluşacaktır.

7. Canlı renklerle etkili dokunuş

Eğer baştan aşağı siyah ya da lacivert giyinmek size göre değilse ama yine de olduğunuzdan ince görünme ihtiyacınız varsa neon tonlara yönelmenizi tavsiye ederiz. Örneğin siyah pantolon ya da etek giyip, üzerine fosforlu renklerde bir kazak ya da bluz giyin. Bu dengeyi kurmanız önemli, yani alt bedeninizde koyu renklerle kombininizi tamamlamayı atlamayın.

8. Doğru sütyen çok önemli

Kadınların yüzde 80’inin yanlış bedende sütyen mağduru olduğu söyleniyor. Sizin için doğru olmayan sütyen modeli sizi çok daha kilolu ve iri gösterecektir. Dolayısıyla bu konuya önem vermeniz ve giyim hilelerine içeriden başlamanız önemli. Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Sütyen Modeli yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır.