Ofis Stili İçin İhtiyacınız Olan 10 Temel Parça

Ofis Stili İçin İhtiyacınız Olan 10 Temel Parça

Formül elimizde! Bu yazımızda göreceğiniz 10 adet parça ile birbirinden şık ofis kombinleri yaratmanız mümkün.

Çalışan kadınlar için kombin yapmak zor gibi görünse de, birkaç kilit parçaya sahip olduğunuzda onları birbirinden farklı şekillerde kombinleyerek son derece şık stiller yaratabilirsiniz. Bu yazımızda ofis stili için ihtiyacınız olan 10 temel parçayı sizler için bir araya getiriyoruz. Kombinlerin tadını çıkarmak size kalmış!

Bir adet blazer ceket

Ofis stilinin olmazsa olmazı blazer ceket listemizin ilk sırasında. İster bluzla ister gömlekle ister ince kazaklarla ister tişörtlerle; giyeceğiniz hemen hemen her üst ile uyum sağlayan ve kombininize bir anda şıklık katan blazer ceketler her kadının gardırobunda olmalı.

Dört adet üst

Ofis kombinleri için ihtiyacınız olan üst parçalarda sıra… Kimi zaman eteklerle kimi zaman pantolonlarla kombinleyeceğiniz üstleriniz için size dört parça tavsiyemiz var: Bej, pudra pembesi gibi çok açık tonlarında ince çizgili bir gömlek, bir tane dar basic beyaz kolsuz atlet bluz, bir tane düz beyaz klasik gömlek ve bir tane de pastel tonlarda (dilerseniz zarif desenlere sahip) renkli bir kısa kollu bluz.

İki adet etek

Çalışan kadınların gardıroplarında bulunması gereken parçalardan biri de eteklerdir. Size iki farklı etek modeli önerimiz var. Bu modeller gardırobunuzda bulunduğunda bu yazımızdaki tüm parçalarla bir güzel kombinlenebilecek ve etek şıklığı yaratmak istediğiniz günlerde kurtarıcınız olacak. Bu eteklerden biri orta boy (dize kadar) kalem etek , diğeri ise yine orta boylarda desenli ya da renkli rahat bir etek modeli olacak.

Bir adet elbise

Söz konusu bir adet elbise olduğunda gardıropların kurtarıcısı geliyor demektir! Gömlek elbiseler iş hayatında her zaman kurtarıcı parça olacaktır, dolayısıyla siyah klasik bir gömlek elbise aldığınızda birçok parça ile kombinleyebileceğiniz ve son derece şık bir görünüm yakalayabileceğiniz bir giysi almış olacaksınız.

İki adet pantolon

Çalışan kadınlar için pantolon önerileri söz konusu olduğunda size iki farklı modelden bahsediyoruz. Bunlardan biri daha rahat günler ve ofis ortamları için şıklığınızı da kaybetmeden giyebileceğiniz koyu renk ve boru paça, klasik bir kot pantolon. Bir diğeri ise her zaman birçok parça ile kombinlediğinizde risk almış olmayacağınız siyah kumaş pantolon.

 

Üç çift ayakkabı

 

https://www.gittigidiyor.com/ayakkabi-sandalet-terlik

 

Son olarak listemizde bu kombinlerinizi tamamlayacak ayakkabı modelleri var. Ofis hayatında farklı durumlar ve farklı kombinler için kullanabileceğiniz bu ayakkabı modellerden biri loafer, biri klasik siyah topuklu ayakkabı, diğeri ise babettir.