New York Moda Haftası’nda Öne Çıkan Trendler

New York Moda Haftası’nda Öne Çıkan Trendler

870

Fırfırlı yüksek yakalardan yeni nesil yamalara, ince kemerlerden yılın rengi mora, yumuşacık yünlerden deri kombinlere; işte New York Moda Haftası’nda gördüğümüz 2019-20 sonbahar kış trendleri!

Her sene New York, Milano, Paris ve Londra’da düzenlenen; bir sonraki senenin modasının neler olacağını defileleriyle ortaya koyan moda haftaları geçtiğimiz hafta New York’ta başladı. 2019-20 sonbahar kış modası hakkında ipuçları veren, dünyaca ünlü moda markaları ve tasarımcılarının koleksiyonlarını sergiledikleri New York Moda Haftası’nda öne çıkan trendler neler oldu? İşte önümüzdeki kışın modası için şimdiden birkaç ipucu!

Fotoğraflar: Tory Burch, Michael Kors, Prabal Gurung

Fırfırlı yüksek yakalar

Boğazlı yakalar 2019 sonbahar kışında Viktoryen bir tarzla karşımızda olacaklar. Fırfırlı yüksek yakalar , romantik danteller ve floral desenler gibi detaylar bluzlarda, elbiselerde, hatta ceketlerde bolca göreceğimiz detaylar olacak. Bu trend ilginizi çektiyse Tory Burch, Adam Lippes, Marc Jacobs, Brock Collection gibi markaların defilelerine göz atabilirsiniz.

Yeni nesil yamalar

New York Moda Haftası’nda dünyaca ünlü tasarımcıların 70’lerin yama modasını nasıl da modernize ettiklerine şahit olduk. Michael Kors’un metalik yamalarından Oscar de la Renta’nın tüvit kabanlarda yarattığı şık yamalara; önümüzdeki sonbahar-kış kabanlarınızda yamalı modellere yatırım yapmanızı öneririz.

Kemerleri sıkı bağlayın

Önümüzdeki sonbahar-kış kemerlerin geri dönüşüne şahit oluyoruz. New York Moda Haftası’nda farklı formlarda ve kullanımlarda karşımıza çıkan kemer modelleri özellikle kabanların üzerinde belleri sıkmak üzere bol bol kullanılacak. İlham almak istiyorsanız Prabal Gurung, Tibi, Adeam, Gabriela Hearst gibi isimlerin defilelerine bakabilirsiniz.

Fotoğraflar: Sally LaPointe, 3.1 Phillip Lim

Sezonun rengi: Mor

Mücevher renklerinin yıldız olacağı 2019-20 sonbahar kışında en popüler renk ise mor! Lavanta tonlarından patlıcan moruna, liladan neon mora; morun birbirinden farklı tonlarını gardırobunuza katmaya hazır olun. Anlaşılan önümüzdeki kışı bu harika renk ile ısıtacağız!

Baştan aşağı deri

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez kumaşlarından biri olan deri, önümüzdeki yıl özellikle baştan aşağı görünümlerle karşımızda. Deri ceketler deri pantolonlarla kombinleniyor. Deri uzun elbiseler ve deri tulum modelleri deri çizmelerle birleşiyor. Ortaya baştan aşağı deri kombinleri çıkıyor!

Yün montlar geri döndü

Önümüzdeki kış giyeceğiniz montların yumuşacık ve sıcacık olacağının müjdesini veririz! New York Moda Haftası’nda 3.1 Phillip Lim, Veronica Beard, Coach 1941 gibi markaların defilelerinde gördüğümüz üzere yün montlar ve yün ceketler yılın en dikkat çekici trendlerinden biri…