New York Moda Haftası’nda Gözlerden Kaçmayan Trendler

New York Moda Haftası’nda Gözlerden Kaçmayan Trendler

2472

Önümüzdeki ilkbahar ve yaz aylarında neler giyeceğiz? Henüz çok erken demeyin ve geçtiğimiz günlerde düzenlenen New York Moda Haftası’ndan ipuçlarını yakalayın!

2019 ilkbahar yaz modası geçtiğimiz günlerde düzenlenen New York Moda Haftası’nda karşımıza çıktı. Çıplak tonlarla yapılan ten rengine yakın kombinlerden 90’ların grunge stillerine yapılan göndermelere, rock şıklığı yaratmanın binbir farklı yolundan göz alıcı çiçek desenlerine; dünyaca ünlü moda tasarımcılarının defilelerinden ilham aldık. İşte karşınızda New York Moda Haftası’nda gözlerden kaçmayan trendler!

Fotoğraflar: Tom Ford, Jeremy Scott, Tibi (Photoshot)

Baştan aşağı çıplak tonlar

Tom Ford defilesinde karşımıza en baskın şekilde çıkan görünümlerden biri ten renginde ve pastel tonlarda kombinler oldu. İpek ve saten birlikteliği ile daha da zarifleşen bu pudra tonlarındaki yumuşacık görünümler 2019 yazında sıkça karşımıza çıkabilir.

90’ların grunge etkisi

Moda camiasının en renkli ve çılgın tasarımcılarından biri olan Jeremy Scott yine yaptı yapacağını ve gençken çektiği Polaroid’lerden ilham alarak ortaya çeşitli desenler ve baskılar çıkardı. Onun defilesinden de anladık ki 90’ların grunge görünümleri, ekoseler, deri ceketler ve tabii ki pop art ve neon efektler önümüzdeki ilkbahar yaza damgasını vurabilir.

Pastel birliktelikler

Tibi defilesinde pembe, yeşil ve sarının en naif, en pastel tonları karşımızdaydı. 2019 ilkbahar yaz modasında bu harika tonların minimal tasarımlarla birlikteliği şehirli kadınların kombinlerinde fark yaratacağa benziyor.

Fotoğraflar: Kate Spade, Longchamp (Photoshot), Michael Kors (Nytimes)

70’ler ruhu

New York Moda Haftası’nda düzenlenen bir diğer defile de Kate Spade idi. 70’lerin ruhunu podyuma taşıyan tasarımcı, çiçek desenlerini grafik efektlerle birleştirdi. Bu eğlenceli kumaşlar 2019 yazının en renkli gardıroplarına ilham vermeye hazır!

Püsküller fora

60’lardan ilham alan rock chic stiller Longchamp defilesinde karşımızdaydı. 2019 ilkbahar yaz koleksiyonunda sıkça görülen tasarımlar kat kat elbiseler, püsküllü ceket ve püsküllü ayakkabılar oldu. Anladık ki, 2019 ilkbahar sezonunda hippi bir stil yaratmak isteyenler Longchamp tasarımlarından ilham alacak!

Plajdan geceye

Çiçek çizimleri ve aqua motifleri bir arada! Michael Kors koleksiyonu önümüzdeki ilkbahar ve yaz sezonu için harika trendler ortaya koydu. Çiçekler, zebra ve leopar desenleri, iç açıcı ekoseler derken bu defileyle birlikte önümüzdeki yaz plajlarda neler göreceğimiz ve yaz gecelerine renk katacak parçalar neler olacak görmüş olduk.Fotoğraflar: Photoshot (Seskim)