Bikini ve Mayo ile Kusursuz Görünmenin 6 Yolu

Bikini ve Mayo ile Kusursuz Görünmenin 6 Yolu

798

Vücudunuz için doğru modeli bulmaktan sezon trendlerine, şapkalardan halhallara, kolyelerden flash dövmelere; mükemmel plaj stilleri için ipuçları bu yazımızda!

Vücudunuzu yaza hazırlamış olmanız, bikini ve mayolarınız ile kusursuz görüneceğiniz anlamına gelmez. Bunun için bazı moda, stil ve aksesuar detaylarına dikkat etmenizde fayda var. Bu yazımızda bu detayları bir araya getiriyoruz. İşte karşınızda bikini ve mayo ile kusursuz görünmenin 6 yolu!

1. Sizin için doğru modeli bulun

Plajda kusursuz bir görüntü sergilemenin başında ilk olarak doğru bikini ve mayo seçimi gelir. Dolayısıyla alışverişinizi yapmadan önce kendi vücut tipinizi tanımak ve ardından o vücut tipi için en uygun bikini ve mayo modelini bulmak gerekir. Eğer bikinilerden yanaysanız Hangi Vücuda Hangi Bikini? yazımız size bu konuda yol gösterebilir. Eğer bu yaz mayo giymek istiyorsanız Vücut Tipinize Göre Hangi Mayoyu Seçmelisiniz? yazımızdan ipuçlarını kapabilirsiniz.

2. Sezon trendlerini yakından takip edin

Vücut tipiniz için doğru mayo ve bikini modelini bulmuş olmanız tek başına yeterli değil. Eğer bulduğunuz modeli eski moda tasarımlardan seçerseniz plajda istediğiniz görünümü yakalayamayabilirsiniz. Dolayısıyla bu yaz bikini ve mayolarda neler moda? Mutlaka bu sorunun yanıtına hakim olmanız gerekir. 2018 Yazının Mayo ve Bikini Trendleri yazımızı tıklayabilir ve bu yazın modelleri için ilham alabilirsiniz.

3. Bikini üst ve altlarını karıştır

Kendinize bir bikini takımı almak yerine bikini takımları alıp üst ve altlarını karıştırabilirsiniz. Bikini üstü olarak desenli bir model seçtiğinizde, bikini altınızı seçerken o desenin içinden bir rengi bulun ve düz renk olarak altınıza onu giyin. Ya da desenleri; çizgileri, çiçekleri, puantiyeleri karıştırmaktan korkmayın. Bu bikini modasında cesaretin ön planda olduğunu unutmayın!

Bunu da okuyun: Plaj Giyiminde 2018 Yaz Trendleri
Beyaz keten elbiselerden yuvarlak plaj havlularına, kaftanlardan denim şortlara; bu yaz mayo ve bikinilerinizi nelerle kombinleyeceğinizi keşfetmeye ne dersiniz?

4. Mükemmel tamamlayıcı: Şapka

Kendinize güzel bir plaj şapkası alarak sadece başınızı güneşten korumakla kalmıyor, bikini ve mayonuza da bambaşka bir stil katmış oluyorsunuz. Dolayısıyla plajlarda mükemmel görünmek için yapabileceğiniz bir şey de güzel bir hasır şapka almak olabilir. Bikini ve mayoları tamamlayan en ideal aksesuar olan bu şapkalar ile şıklığın tadını çıkarın!

5. Çarpıcı detaylar yaratın

Bikini ve mayolarınıza dışarıdan birkaç şık dokunuş yapmak da plaj stilinizi bambaşka bir yere taşıyacaktır. Örneğin son yıllarda çok moda olan flash tattoo yani geçici flash dövmeler iyi bir fikir olabilir. Vücudunuzun farklı yerlerine bu neon tonlardaki grafik desenleri yapıştırarak plajın en havalıları siz olabilirsiniz! Ya da daha klasik bir görünüm için uzun ve zarif kolyeler, sadece bir çift küpe, halhal ya da vücut zinciri gibi aksesuarlar ile mayonuzu bambaşka bir yere taşıyabilirsiniz.

6. Güneş gözlüğü oldukça önemli

Plajda kusursuz bir görünüm ve harika tatil fotoğrafları için en önemli detayı da hatırlatmadan yazımızı bitirmeyelim. Güneş gözlüklerinizin bikini ve mayo stilinizle uyumu, güneş gözlüğünüzün sezon trendleri ile uyumu oldukça önemli detaylar. 2018 Yazının Güneş Gözlüğü Trendleri yazımızı tıklayın ve bu sezon için en doğru güneş gözlüğü modelinizi seçin.