Londra Moda Haftası’ndan Yepyeni Trendler

Londra Moda Haftası’ndan Yepyeni Trendler

715

2018 sonbaharının trendleri geçtiğimiz günlerde düzenlenen Londra Moda Haftası’nda ortaya çıkmaya başladı.

Birbirinden ünlü İngiliz moda tasarımcıları 2018 sonbaharı için hazırlamış oldukları koleksiyonları gözler önüne serdi. Podyumda yer alan markalar arasında Burberry, Ashish, Antonio Berardi, Bora Aksu, Chalayan, Christopher Kane, Erdem, Gareth Pugh, House of Holland, JW Anderson, Mary Katrantzou, Mulberry, Osman, Roland Mouret, Temperley London gibi isimler vardı. Biz de bu yazımızda Londra Moda Haftası ’ndan yepyeni trendleri bir araya getirdik ve önümüzdeki sonbahar/kış üzerimizde neler olacağını az buçuk öğrendik!

Fotoğraflar: Temperley London, Burberry, Roksanda

Işıltı yansımaları

Londra Moda Haftası’nda podyumlar hep göz aldı. Birçok ünlü tasarımcı, koleksiyonlarında payetlere, pullara ve metalik dokulara yer verdi. Temperley London defilesindeki dore payetli ceketli elbise, iç kısmındaki siyah kumaşının yırtmaçtan belirmesi ve siyah kemer detayı ile moda haftasının en karizmatik ışıltılarından birine imza attı.

Gökkuşağı etkisi

Ashish’ten Osman’a birçok koleksiyonda renklerin coşkusu ön plandaydı. Fakat özellikle bir İngiliz efsanesi olan Burberry’nin 2018 sonbahar koleksiyonunda gökkuşağı görüntüleri oldukça fazlaydı. Gökkuşağı renklerinde şeritli paltolar, kazaklar, etekler, şişme yelekler; hem kadın hem erkek giyiminde karşımıza çıktı. Anlaşılan önümüzdeki sonbahar gardıroplarımıza bol bol renk katacağız.

Omuzda battaniye

Battaniyelerin modaya girişi geçtiğimiz hafta New York Moda Haftası’nda da kendini göstermişti. Bu trend, Londra Moda Haftası’nda da devam etti ve koltukta dizimizin üzerine örttümüz pikeler kıyafetlerimizin üzerini örtmeye, omuzlara atılmaya başlandı. Sıcacık bir 2018 sonbaharı bizler bekliyor olacak!

Fotoğraflar: JW Anderson, Chalayan, Thornton Bregazzi

Ekosesiz olmaz

İngiltere’deki moda haftasında ekose deseni karşımıza çıkmasa şaşırırdık. Bu kez yeni nesil tasarımlarla karşımıza olan ekoseler, önümüzdeki sonbaharda özellikle mont ve kabanlarda başrolde!

Baştan aşağı siyah

Her ne kadar gökkuşağının birbirinden canlı tonları gardıroplarımıza girecek olsa da, podyumlarda modellerin baştan aşağı siyahlara büründüğünü de gördük. Önümüzdeki sonbaharda kombin yaparken işimiz kolay olacak, yeter ki gardırobunuza doku ve ton olarak yakın tonlarda siyah parçalar atın!

Brokar efekti

Genellikle ipekle yapılan ve zengin desenlere sahip bir dokuma kumaşı olan brokar bir nevi İngiliz asaletinin bir temsilcisi. Erdem’den Roland Mouret’e, birçok tasarımcının defilesinde karşımıza çıkan bu brokar trendi, önümüzdeki sonbaharın en romantik stillerini yaratmak isteyenler bekliyor olacak…

Fotoğraflar: Photoshot (Seskim)