Londra Moda Haftası’ndan Sezon Trendleri

Londra Moda Haftası’ndan Sezon Trendleri

1063

Punk modasından teatral tüllere, pastel renklerden oversize trendine, ışıltı detaylarından file örgülere; Londra Moda Haftası’nın en popüler trendleri karşınızda!

2019 ilkbahar yaz sezonunda neler giyeceğimizi ortaya koyan moda haftalar tüm hızıyla devam ediyor. New York’un ardından geçtiğiiz günlerde de Londra Moda Haftası birbirinden ünlü tasarımcıların defilelerine ev sahipliği yaptı. Elbette ki ortaya önümüzdeki ilkbahar ve yazın en güçlü trendleri çıktı. İşte karşınızda Londra Moda Haftası’ndan sezon trendleri!

Fotoğraflar: Ashley Williams, Delpozo, Victoria Beckham

Punk geri döndü

Londra Moda Haftası’nda karşımıza çıkan en baskın görünümler arasında punk modası vardı. Riccardo Tisci’den Burberry’e, Ashley Williams’tan Asai’ye son derece şık tasarımlarla karşımıza çıkan punk trendi Gareth Pugh defilesinde ise siborg bir efekt ile dikkatleri çekti. Anlaşılan önümüzdeki yaz asi kızların gardıropları çok revaçta olacak!

Teatral tüller ve taftalar

Londra Moda Haftası’na son derece teatral bir hava katan tül ve tafta kumaşlar Erdem, Simone Rocha, Delpozo, Bora Aksu, Molly Goddard gibi isimlerin podyumlarında görüldü. Önümüzdeki ilkbahar ve yaz sezonuna özellikle düğünler ve davetler için elbise bakacaksanız bu trend ve bu markaların defileleri size bol bol ilham verebilir.

File örgüler başrolde

New York Moda Haftası’nda da karşımıza çıkan file örgü giysiler Londra’da da birçok defilede başroldeydi. Önümüzdeki yazın en baskın trendi olacağa benzeyen file örgüler JW Anderson, Nicholas Kirkwood, MM6, Nicopanda, Victoria Beckham, Ports 1961 gibi markaların podyumlarında birbirinden şık tasarımlarla kendilerini gösterdi.

Bunu da okuyun: New York Moda Haftası’nda Gözlerden Kaçmayan Trendler

Önümüzdeki ilkbahar ve yaz aylarında neler giyeceğiz? Henüz çok erken demeyin ve geçtiğimiz günlerde düzenlenen New York Moda Haftası’ndan ipuçlarını yakalayın!

Fotoğraflar: Christopher Kane, Marta Jakubowski, Emilia Wickstead

Işıl ışıl kumaşlar

Hemen hemen her sezon etkisini ortaya koyan ışıltı modası önümüzdeki ilkbahar yaz sezonunda da bizimle! Adeta gökyüzünün ışıltısını podyumlara taşıyan Ashish, Fyodor Golan, Halpern, Christopher Kane, Mary Katrantzou gibi isimler bu trend için sizlere bolca ilham verebilecek elbiselere sahip.

Olmazsa olmaz pastel

Özellikle son yıllarda hayatımızda fazlasıyla yer alan pastel tonlar önümüzdeki ilkbahar yaz da gardıroplarımızda olacak. Londra Moda Haftası’nda adeta fıstıklı dondurmalar, mavi gökler, lilaya boyanmış paskalya yumurtaları podyumdaydı! Gökkuşağının en naif renklerinin en pastel tonları için Alexachung, Bora Aksu, Marta Jakubowski, Roland Mouret, Preen defilelerine göz atabilirsiniz.

Oversize tam gaz devam

Son yıllarda modasını hiç yitirmeyen oversize trendi önümüzdeki ilkbahar yaz da karşımızda! Kocaman vatkalı omuzlar, upuzun ceketler, yerlere akan paçalar; kısacası üzerinizden düşen tüm giysiler 2019 ilkbahar yaz sezonunda bol bol rastlayacağınız kıyafetler olacak.