Kış Aylarında Takı Takmanın İncelikleri

Kış Aylarında Takı Takmanın İncelikleri

Kazaklar, ceketler, atkılar, paltolar derken kış aylarında takı takmak daha meşakkatli bir işe dönüşebilir. Peki nelere dikkat etmeli? Kış giysileriyle hangi küpe, kolye, bilezik, yüzük ve broşları takmalı?

Takı kullanmak sadece takıyı seçmekle değil, doğru takıyı doğru kıyafetle doğru zamanda ve doğru orantılarla takmakla gerçekleşir. Yaz aylarında belli kıyafetlerle belli kolyeleri, küpeler, yüzükleri ve bilezikleri takmak idealken, kış aylarında durum bambaşka olabilir. Biz de sizlere bu yazımızda kış aylarında takı takmanın inceliklerini konu edelim dedik ve stil tüyolarını bir araya getirdik.

Kısa değil uzun kolyeler

Uzunluğu kısa olan zincir kolyeler yaz ve bahar aylarında tişörtlerle şahane dursa da kışın kolyeleri kazaklar ve atkılarla takmak pek doğru olmayacaktır. Kazak giyildiğinde en iyisi uzun kolye modellerini tercih etmek olacaktır.

İnce çoklu yüzükler yerine tek kalın yüzük

Son yıllardır çok moda olan ince ince birçok yüzüğü bir arada takmak kış aylarında pek de kullanışlı olmayacaktır, çünkü her eldiven giyişinizde ve çıkarışınızda yüzüklerinizde eksilmeler olabilecektir. Size önerimiz kış aylarında daha kalın ve büyük taşlı yüzük modellerini tercih etmenizdir. Aynı zamanda renkli taşlar tercih ederseniz, kış aylarında koyuluğu baskın olan kombinlerinize renk de katmış olursunuz.

Bileziklerde hafiflik

Paltonuzun içinde zaten bir kazak ve muhtemelen kazağın içinde de bir tişört var. Bir de buraya kalın bilezikler eklemek pek de mantıklı olmayacak. Yaz aylarında çıplak bileklerde son derece şık duran kalın bilezik modelleri şimdilik rafa kalkabilir. Kış aylarında bileziklerde daha hafif, zarif ve ince modellere gitmenizde fayda var.

Taşlı küpeler ideal

Kış aylarında katman katman giyindiğinizde bir de kulaklarınızdan kat kat sarkan karmaşık küpeler biraz fazla olmaz mı? Kış aylarında küpe takarken size tavsiyemiz minimal ve taşlı küpe modellerine yönelmeniz.

Kış ayları için olmazsa olmaz: Broşlar

Broşlar bu sene yeniden moda oldu. Kış aylarına belki de en fazla yakışan aksesuar olan broşların geri dönüşüne sevinmelisiniz! Özellikle vintage tasarımlardan edinerek bu broş modellerini kaşmir hırkalar, örgü elbiseler, blazer ceketler ve gömlekler ile kullanabilir ya da ister fular takarken ister şapkanızın kenarına bu broşları şıklık yaratmak için takabilirsiniz.