Kalçanıza En Uygun Kot Pantolon Modelini Bulun

Kalçanıza En Uygun Kot Pantolon Modelini Bulun

1952
main

Üzerinize en iyi oturacak jean pantolon modelinin hangisi olduğunu bulmakta zorlanıyorsanız size birkaç kurtarıcı önerimiz var!

Kot pantolon seçiminde trendleri takip etmek bir yana, vücut tipiniz için en doğru modeli bulmanız oldukça önemli bir konu. Bu seçimi yaparken vücudunuzun geneline göre detaylara dikkat etmek üzere Sizin Jean Pantolonunuz Hangisi? yazımıza göz atabilir, ama daha da detaya inmeyi deneyerek kalçanızın formuna en uygun kot pantolonu bulmak üzere bu yazımızdan devam edebilirsiniz…

Yuvarlak kalçalar için

Aynaya baktığınızda kalçanızın formunun çıkık ve yuvarlak olduğunu görüyorsanız, koyu renkte taşlanmış kot pantolonlar, streç kumaşlar ve boyfriend jean modelleri sizin için ideal demektir. Sakınmanız gereken kot pantolon modelleri arasında ise parlak kumaşlar yer alır. Denimi denim yapan indigo boyamasına sahip kot modelleri ve taşlanmış siyah tonlar vücudunuzdaki oranları dengelemenize yardımcı olacak, boyfriend jean gibi büyük ve bol tasarımlar ise kalça ve bacaklar arasındaki dengeyi sağlayacaktır.

Düz kalçalar için

Eğer kalçanız yuvarlak bir forma sahipse, düz kalçalılar nasıl giyinmeli sorusunun yanıtlarına göz atmanızda fayda var. Kot pantolon seçiminde size önerimiz, kalça bölgenize form katacak detaylara yönelmek olacaktır. Bunlar arasında düğmeli ya da fermuarlı arka cepler ve zımba, yama gibi kot arkasında hacim kazandıracak detaylar vardır. Yine arka kısmı taşlanmış jean pantolon modelleri de kalça bölgenize boyut katmaya yardımcı olacaktır.

Bunu da okuyun: 20 Dakikada Kalça, Basen ve İç Bacak Egzersizi
Günde sadece 20 dakikanızı ayırarak kalça, basen ve iç bacak bölgelerini çalıştırmaya ne dersiniz? Spor ve sporcu beslenmesi konusunda uzman Tuğrul Çağrı Yılmazer (Mağara Adamı), bu videoda evde basit ekipmanlar ile uygulayabileceğiniz egzersizleri gösteriyor.

Düşük kalçalar için

Şimdi sırada düşük kalçalar için pantolon seçimi tüyoları var. Sizin dikkat etmeniz gereken detay, aynı sutyenlerin gördüğü görev gibi, kaldırma etkisi yaratacak kot pantolon modelleri seçmeniz olacaktır. Ama seçeceğiniz kot kumaşı da en az pantolonun modeli kadar etkilidir. Sizin az esneme yapacak, sıkı kot kumaşları tercih etmeniz gerekir ve seçeceğiniz kotun arka cep dikişlerinin de kalça bitiminize tam oturmasında fayda vardır.

Geniş kalçalar için

Eğer kalça bölgeniz geniş ise kot pantolon seçiminde dikkat etmeniz gereken çok ufak detaylar vardır. Yüksek belli pantolonlar basenlerinizi sararak hatlarınızı zenginleştirecek, geniş paça kesimleri de vücudunuzdaki dengeyi sağlayacaktır. Koyu renklerde seçeceğiniz jean pantolonlarınızı yüksek topuklu ayakkabılar ile tamamladığınızda kusursuz bir görünüm yaratabilirsiniz. Sakınmanız gerekenler arasında ise esnek kumaşlar, cepli kot pantolonlar ve düşük belli modeller yer alır.