Her Zaman Moda: Back to Basics

Her Zaman Moda: Back to Basics

Hemen her kadının gardırobunda kurtarıcı parçalar olarak bilinen ve basic görünümleriyle her klasik stile uyum sağlayan bu giysi ve aksesuarları sizlere hatırlatmak istedik!

Her kadının gardırobunda bulunması gereken, klasikten şaşmayan ve basic stilleriyle hayat kurtarıcı parçalara dönüşen bu 8 ürün modasını hiçbir zaman yitirmez. Siz de bu parçaları gardırobunuzda mutlaka bulundurun ve her zaman moda olan “back to basics” ile hazırlık telaşınızı ortadan kaldırın!

1. Siyah topuklu ayakkabı


Parmak arası terlikler, spor ayakkabılar, loafer’lar, babetler, botlar; her birinin sezon trendine göre uyumlanan bir tasarımı vardır ve her biri ancak farklı kombinlerle bir araya gelebilir. Ancak klasik bir siyah topuklu ayakkabı her zaman klasiktir, risksizdir. Gündüzleri kotla veya kumaş pantolonla, akşamları elbiselerle veya eteklerle, her stil ile uyum sağlayacaktır.

2. Trençkot


İşlevsel olduğu kadar, hemen her vücut tipi ile de uyum sağladığı için olmazsa olmaz parçalardan birine dönüşen trençkotlar hem elbiselerle hem pantolonlarla kolayca giyilebilir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde belki de üzerinizden hiç çıkarmayacağınız bir parçadır. Basic stil yaratmak üzere nötr tonları tercih edin.

3. Koyu renk kot pantolon


Kot pantolon her gardırobun kurtarıcı parçalarından. Ama burda da klasiğe yönelmek ve yıllarca hemen her stlinizle kombinleyebileceğiniz bir kot pantolon modeli istiyorsanız koyu mavi, lacivert tonlara yönelmenizi öneririz. Kotunuzu beyaz bir gömlekle işe giyebilir, ışıltılı bluzlarla akşama taşıyabilir, hafta sonu arkadaşlarınızla buluşurken spor ayakkabı ve tişörtlerle yine üzerinizde taşıyabilirsiniz.

4. Kalem etek


Etek giymeyi sevmiyorum diyorsanız bile bu eteğe yatırım yapmalısınız! Kalem etek gelmiş geçmiş en klasik moda parçaları arasındadır ve her kadını şık ve alımlı gösterme etkisine sahiptir. Boyu ve kesimi nedeniyle herkesin üzerinde kusursuz görünür ve birçok okazyon için uygun kombinler yaratma gücüne sahiptir.

5. Gömlek


Her kadının gardırobunda olması gereken basic parçalardan biri de gömleklerdir. Her mevsim giymeye uygun, kışın kazaklarla ve hırkalarla kombineyeceğiniz, yaz sıcaklarında kollarını kıvırıp kullanabileceğiniz kadın gömlekleri ister hafta içi şıklıklarınızda şık aksesuarlarla ister haftasonu rahatlıklarınızda sportif kombinlerle sizinle uyum sağlayacak konforlu bir parçadır.

6. Blazer ceket


Çok yönlülüğü ile gardıropların vazgeçilmezi olan blazer ceketler arkadaşlarınızla dışarıda bir program yaptığınızda kot pantolon ve spor ayakkabılarla, ofiste toplantınız varsa gömlekler ve topuklu ayakkabılarla, hemen her moda uyum sağlayabilecek güçtedir. Blazer ceket satın alırken tek dikkat etmeniz gereken boyunun kalçanızın üzerinde kalmasıdır.

7. Küçük siyah elbise


Moda dünyasında adeta klasik stilin tanımı olan “little black dress”, yani “küçük siyah elbise” yine her kadının gardırobunda olması gereken en basic giysiler arasında. Siyah kısa elbise modelleri hayatınızı tahmin edebileceğinizden çok daha fazla kurtaracak!