Her Kadının Plaj Çantasında Bulunması Gereken 15 Ürün

Her Kadının Plaj Çantasında Bulunması Gereken 15 Ürün

735

Plaja giderken çantanızı kontrol etmek için bu listeye mutlaka göz atın!

Tatil valizi hazırlığının en önemli kısımlarından biri de plaj çantası hazırlığıdır. Onsuz olmaz güneş gözlüğünüzden keyfinize keyif katacak kitaplara, su geçirmez telefon kabınızdan stilinize şıklık katacak hasır şapkaya, güneş korumalarından taraklara; her kadının plaj çantasında bulunması gereken 15 ürün bu yazımızda!

1. Şapka


Hem kafanızı güneşten korumak hem de stilinize şıklık katmak için plaj listemizin olmazsa olmazlarından biri hasır şapka modelleri! Son iki yıldır popülerliği git gide artan yazılı hasır şapka modelleri ile trendleri de yakalayabilirsiniz.

2. Mayo bikini


Tabii ki plaja giderken mayo ve bikinileriniz, bol yedekli olacak şekilde çantanızda olmalı! 2018 Yazının Mayo ve Bikini Trendleri yazımızı tıklayarak bu sezon hangi modellerin popüler olduğuna bakabilir ve alışverişinizi ona göre yapabilirsiniz.

3. Su geçirmez telefon çantası


Plaj çantanızın olmazsa olmazlarından biri de su geçirmez telefon kalıbı olacaktır. Bu sayede telefonunuzu endişesiz bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu kapların içine sadece telefonunuzu değil; anahtarınızı, kartınızı, paralarınızı da rahatlıkla koyabilirsiniz.

4. Güneş gözlüğü


Tabii ki yaz aylarında her daim yanımızda olan güneş gözlüklerimiz de plaj çantamızda yerini almalı. Eğer siz de kendinize yeni bir güneş gözlüğü almak ve bunu da “en moda”lar arasından seçmek istiyorsanız 2018 Yazının Güneş Gözlüğü Trendleri yazımıza göz atabilirsiniz.

5. Güneş korumaları


Cilt kanserinden erken yaşlanmaya, cildimiz için birçok negatif etkisi olan güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş koruma kremleri hem plaj çantasının hem şehirli günlük çantaların olmazsa olmazı. Aynı şekilde dudak koruyucular, saçlar için güneş koruma spreyleri de… Bol Güneşli Tatillerde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri yazımızı tıklayın ve doğru güneş kremi alışverişi için ipuçlarını okuyun.

6. Kitap


Kendinizi sımsıcak bir kumsalda, denizin kenarında, şezlongunuzda uzanırken hayal ettiğinizde, elinizde bir kitap da görmüyor musunuz? Bizden size tavsiye; hazır tatildeyken cep telefonunuzun ekranına bakmaya biraz mola verin ve Yaz Tatilleriniz İçin Seçtiğimiz 7 Kitap yazımızdan seçtiğiniz tatil kitabının sayfalarını çevirmeye başlayın!

7. Kulaklık


Şezlongunuza uzanıp ister uzun zamandır izlemek istediğiniz bir şeyi izlemek ister telefonunuzdan açacağınız bir müziğe kendinizi kaptırmak, yaz tatilinin en keyifli anlarını oluşturacak. Dolayısıyla plaj çantanıza bir kulaklık atmayı unutmayın!

8. Plaj giysisi


Mayo ve bikininizin üzerine giyeceğiniz ve plaj keyfiniz boyunca size eşlik edecek yedek plaj kıyafetleri de çantanızda yerini almalı. Plaj Giyiminde 2018 Yaz Trendleri yazımızı tıklayarak bu sezon neler modaymış, göz atabilirsiniz.

9. Saç tokası


Yaz aylarında plaj çantanızın bir olmazsa olmazı da saç tokalarıdır. İster ıslak saçlarınızı toparlamak ister sıcaklarda bunalmamak için saçlarınızı toplama ihtiyacını bolca isteyeceğiniz için lastik tokalarınızı yanınıza almayı unutmayın.

10. Termal su spreyi


Yaz aylarında sıcaktan bunalmamak, kendinizi ve cildinizi serinletmek için en ideal yöntemlerden biri de termal su kullanmaktır. Avene, Uriage, La Roche Posay gibi markaların termal su fısfıslarını plaj çantanıza atmış olmaktan hiçbir zaman pişman olmayacaksınız!

11. Tarak


Tuzlu su, klorlu su derken saçlara özel bakım da yaz aylarında gündemimizde olur. Sudan çıktıktan sonra saçlarınızı açmak ve ardından bakımı uygulamak için ilk ihtiyaç iyi bir saç fırçası ve akıllı saç tarakları olacaktır.

12. Aloe vera jeli


Güneşten sonra cildi en iyi ferahlatan ve güneş yanıklarını iyileştiren şeylerden biri de aloe vera bitkisinin jelidir. Dolayısıyla sanki bir ilaçmışçasına, plaj çantanızda bir aloe vera jeli bulundurmanızı tavsiye ederiz.

13. Matara


Aşırı sıcaklarla birlikte maruz kaldığımız dehidrasyonun önüne geçmek için gün boyunca bolca su tüketmemizde fayda vardır. Plaj çantanıza atacağınız bir su matarası ile hem bu su ihtiyacınızı karşılamayı unutmayacak hem de plastik şişe israfını önlemiş olacaksınız.

14. Deniz gözlüğü, şnorkel


Deniz keyfinize bambaşka bir boyut katmak üzere deniz gözlükleri ve şnorkeller de plaj ihtiyaçları listemizde önemli bir detay. Suda saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız!

15. Plaj havlusu, peştemal


Son olarak tabii ki plaj havluları ve peştemalleri unutmuyoruz. Yanınıza yedekli olarak havlularınızı da aldıktan sonra havuz ve deniz keyfinin tadını çıkarmaya hazırsınız demektir!