Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Sütyen Modeli

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Sütyen Modeli

main

Her kadının gardırobunda bulunması gereken belli başlı sütyen modelleri vardır. Peki bu sütyen modellerinin adları nelerdir? Hangisi, hangi göğüsler için idealdir. Detaylar bu yazımızda!

Göğsünüzün sağlığından, kıyafetlerin üzerinde nasıl duracağına; kadınlar için birçok şeyi etkileyen doğru sütyen seçimi asla ihmal edilmemesi gereken bir konu. Yarım cup’tan bakonete, push-up’tan spor sütyenlerine, bando kesimlerden straplezlere, braletten tişört sütyenlerine; her biri ayrı özelliğe sahip sütyen modelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre!

 

Yarım cup sütyen

Göğsün yaklaşık yarısını kaplayan ve göğüs altından kaldırma etkisi göstererek göğüsleri daha dik ve derli toplu tutan yarım cup sütyen modelleri birçok farklı boyutta göğüs için ideal bir modeldir.

Yapışkanlı sütyen

Hemen her kadının iç giyim dolabında bulunması gereken sütyen modelleri arasında yapışkanlı silikon sütyenler de yer alır. Askıları ve sırt kısmı bulunmayan, silikondan tasarlanan yapışkanlı sütyen modelleri özellikle straplez ve sırtı açık elbise giyecekler için olmazsa olmazlar arasında.

Push-up sütyen

Yarım cup sütyenlerle benzer kesime sahip push up sütyen modelleri, dolgu destekleri ile göğüslerinizi yukarı ve merkeze doğru kaldırma toparlama etkisine sahiptir. Özellikle küçük göğüslü kadınlar için favori modellerden olan push up sütyenler asimetrik göğüsler için de kurtarıcı bir üründür.

Balkonet sütyen

Yarım cup sütyenlerin kesimiyle aynı olan balkonet sütyen modelleri, göğsün yarısını ortaya çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Alt kısımda göğüsleri merkeze doğru değil de yukarı doğru iten bir yapısı vardır. Özellikle orta boy göğüslü kadınlar için destekleyici ve ideal bir seçenektir.

Full cup sütyen

Olmazsa olmaz sütyen modelleri arasında full cup sütyenler de yer alır. Göğüslerin tamamını kaplayan ve hem cup’ları hem de kayışlarıyla kusursuz bir destek sağlayan bu sütyen modeli özellikle büyük göğüslü kadınlar için idealdir.

Bunu da okuyun: Kadınlar İçin Doğru İç Çamaşırı Seçmenin 7 Yolu
Kendinizi ne kadar iyi hissederseniz, o kadar kendinden emin görünürsünüz. Ve bu konuda üzerinize giydikleriniz kadar içinizde sakladıklarınız da önemli. Zarafet, seksapel, biraz da sürpriz unsuru içeren iç çamaşırlarından bahsediyoruz. Aslında daha çok külotlardan. Onlara dair birkaç önerimiz var…

Spor sütyenleri

Spor kıyafetleri söz konusu olduğunda spor sutyenleri her şeyin başında gelir. Sadece atletik bir stil yaratmak için değil, spor esnasında hem konforlu olmanız hem de göğüslerinizin sağlığı için önemli bir giysi olan sporcu sutyenleri seçim esnasında da birbirinden farklı detaylar barındırıyor. Alışveriş Rehberi: Spor Sutyenleri yazımızı tıklayarak göğsünüz için en doğru sporcu sutyeni seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini okuyabilirsiniz.

Bando sütyen

Bando sütyen modelleri aslında göğüs çevresini sarım sarmalayan bir kumaş parçası olarak düşünülebilir. Daha çok yazlık elbiseler ve tank tişörtler içerisine giymek için uygun olan ve herhangi bir destek sağlamayan modellerden olduğundan, küçük göğüslü kadınlar için daha uygundur.

Straplez sütyen

Her kadının iç giyim dolabında olması gereken şeylerden biri de straplez sütyen modelleridir. Askısız elbiseler ve gömleklerin içine giyilen bu kurtarıcı parça, herhangi bir kayışı olmadan göğüslerinize gerekli desteği sağlamayı başarır. Özellikle yaz ayları için ideal!

Tişört sütyeni

Yine her kadının iç çamaşırı dolabında bulunması gereken bir modelle karşınızdayız; tişört sütyenleri günlük kombinlerinizde işinize çok yarayacak. Yarım ve full cup sütyenlerle aynı kesime sahip olan ama gerek varlığını çok az belli eden kumaş dokusu gerekse dikişsiz tasarımlarıyla tişörtlerin içine konforlu bir şekilde giyiliyor.

Bralet sütyen

Özellikle son yıllarda moda trendlerinin de bir parçasına dönüşen bralet sütyen modellerinin özelliği, herhangi bir dolgu ve destek içermeden, sadece dantellerle işlenen hafif bir tasarıma sahip olması. Özellikle küçük ve orta göğüslü kadınların birçok üst giyimiyle kusursuz bir kombin yaratacak bu sütyenler yaz stillerinize çok yakışacak.