Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 7 Gardırop Aksesuarı

Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 7 Gardırop Aksesuarı

1652

Pantolon askılarından gömlek düzenleyicilere, ayakkabı kalıplarından kravat tutuculara, toz/tüy temizleyiciden buharlı ütüye; gardıropların temel taşları burada!

Her ne kadar harika bir kombin yapsanız da, kıyafetiniz buruşuk, bakımsız ve dağınık olduğu müddetçe görünümünüz hiç hayal ettiğiniz gibi olmayacaktır. Dolayısıyla kıyafetlerinizin gardırobunuzda son derece düzenli ve düzgün bir şekilde durmasında fayda vardır. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler, gardırobunuzda bu düzeni sağayacak bazı aksesuarlardır. İşte karşınızda her erkeğin sahip olması gereken 7 gardırop aksesuarı hakkında bilmeniz gerekenler!

1. Pantolon askısı


Bir erkeğin gardırobunda mutlaka bulunması gereken parçalardan biri pantolon askıları olacaktır. Pantolonlarınızın buruşmaması ve pile yerlerinin düzgün bir şekilde kalması için ister kenarlarından tutturulan ister katlanarak asılan pantolon askısı modellerinden seçiminizi yapın.

2. Kravat/kemer askısı


Kravatlarınızın da düzgün bir şekilde korunması için ihtiyacınız olan aksesuar kravat askısı olacaktır. Gardırobunuza kolayca asabileceğiniz ve kravatlarınızı ayrı bölmelerine takarak sağlam bir şekilde koruyabileceğiniz bu askı çeşitlerini aynı zamanda kemerlerinizi asmak için de kullanabilirsiniz.

3. Tişört/gömlek düzenleyici


Tişörtlerinizi ve gömleklerinizi katlıyor, üst üste diziyorsunuz. Sonra alttan birini çekince her şey mahvoluyor! Bu hikaye size de tanıdık geldiyse tam da böyle bir aparata ihtiyacınız var demektir! Özel tasarımı sayesinde kıyafetlerinizin üst üste durmasını ve aradan istediğiniz kıyafeti kolayca çekip almanızı sağlayacak olan bu tişört düzenleyiciler gardırobunuzun kurtarıcılarından olacak.

4. İyi bir ütü


Kıyafetleriniz ne kadar şık ve güzel olursa olsun, buruşuk oldukları müddetçe olduklarından çok daha salaş görünecek ve stilinizi baştan aşağı bozacaktır. Dolayısıyla erkek gardıroplarının en büyük kahramanlarından biri de onları pürüzsüzleştirecek ütülerdir. Eğer daha önce bu tip bir alışveriş yapmadıysanız seçiminizi yapışmaz taban ve buharlı ütü modellerinden yapmanızı öneririz.

Bunu da okuyun: Erkeklere Özel: Mükemmel Gardıroplar İçin 8 Düzenleyici Tüyo
Doğru yöntemler ile gardrobunuzu optimize edin, kıyafetlerinizin kontrolü sizin elinizde olsun. Böylece hem zaman hem de yer kazanın!

5. Ahşap ceket askısı


Muhtemelen kuru temizlemelerden ya da kimi dükkanlardan gardıroplarınıza taşınmış olan plastik askılara veda edin. Ceketlerinizi artık ahşap dolap askıları üzerine asın. Dayanıksız plastik modeller yerine bu ahşap askılar giysilerinizin omuz şekillerini çok daha iyi bir şekilde korumalarına yardımcı olacak.

6. Sedir ağacından ayakkabı kalıbı


Ne kadar kusursuz giyinirseniz giyinin, ayakkabılarınız bakımsız olduğu müddetçe görünümünüz asla şık olmayacaktır. Dolayısıyla bir erkeğin en fazla dikkat etmesi gereken şeylerden birisi de ayakkabı bakımıdır. Bunun için onların kalıbını düzgün bir şekilde korumanızı sağlayacak ahşap ayakkabı kalıpları kullanabilirsiniz. Özellikle sedir ağacından yapılmış kalıplar ayakkabı içindeki fazla nemi emecektir.

7. Toz, tüy, yün temizleyici


Son olarak sırada kıyafetinizdeki tüyleri, yünleri ve tozları temizlemenize yardımcı olacak birkaç kurtarıcı parça var. Kıyafetinizin ütüsü tamam, peki ya üzerindeki toz ya da tüy gibi mini minnacık detaylar? İşte bu konuda size yardımcı olacak tüy toplama fırçaları ya da elektronik giysi yünü temizleyiciler olmazsa olmazlarınız arasında.