Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 5 Pantolon Modeli

Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 5 Pantolon Modeli

Klasik blue jean’dan chino’lara, fitilli kadifeden kargoya; erkekler için olmazsa olmaz pantolon modelleri karşınızda!

Erkeklerin gardıropları için bazı temel parçalar yapılacak birçok kombinin kurtarıcısı olacaktır. Söz konusu pantolonlar olduğunda ise belli başlı birkaç pantolon modelinden bahsedebiliriz. Bugünkü yazımızda her erkeğin sahip olması gereken bu 5 pantolon modelini yakından inceledik.

1. Klasik blue jean


Tabii ki listemizin ilk sırasında gerek kadınlar gerekse erkekler için kot pantolonlar var. Tarzınız ne olursa olsun, bir kot pantolon her şeyin kurtarıcısı olacaktır. Dar paçadan boru paçaya, vücut tipiniz için hangi blue jean modeli uygun ise ondan mutlaka edinin. Bu kot pantolonunuzu klasik mavi/lacivert tonlarından seçmenizde fayda var. Böylece birçok renkte gömleğinizle, tişörtünüzle, kazağınızla ve her türlü ceketlerle, paltolarla rahatça kombinleyebileceksiniz. Kışın botlarla, yazın espadrillerle, bahar aylarında spor ayakkabılarla harika kombinler yaratabilirsiniz.

2. Kadife pantolon

Her ne kadar size 70’li yılları anımsatıyor olabilse de, bir erkek için özellikle sonbahar/kış gardırobunda mutlaka bulunması gereken bir parça ile karşınızdayız: Kadife pantolon modelleri! Birbirine paralel fitillerle tasarlanmış, tarzınıza olgun ve sakin bir dokunuş yapma özelliğine sahip bu kadife erkek pantolonu modellerini özellikle deri spor ayakkabılar ve açık renk kazaklarla kombinleyebilirsiniz.

3. Chino pantolon


Bir erkek gardırobunun olmazsa olmazlarından biri de chino pantolonlar olarak bilinir. Gerek ofis hayatında gerek hafta içi akşam gezmelerinde gerekse hafta sonu takılmalarında chino pantolon modelleri erkekler için zahmetsiz şık görünümün anahtar parçasıdır. Özellikle açık kahverengi, bej, haki gibi tonlarda karşımıza çıkan ve neredeyse her türlü erkek ayakkabısı modeli ile uyum sağlayabilen chino’ları gömlekler, tişörtler, ceketler, kazaklar; birçok parça ile kolayca kombinleyebilirsiniz.

4. Eşofman altı

Erkekler için eşofman altları sadece spor giyimin bir parçası olmaktan çıkalı epey oldu. Onlar artık gündelik stilde en havalı kombinlerin parçası olabiliyor. Salaş bir eşofman altı değil de, özellikle yan tarafları çizgili eşofman altı modellerinin üzerine düz renkte tişört giydiğinizde ve altına da olmazsa olmaz beyaz sneaker’ınızı çektiğinizde harika bir hafta sonu kombini yaratmış olacaksınız.

5. Kargo pantolon


Militer modanın baş kahramanı kargo pantolonlar özellikle sportif ve maceraperest ruhlu erkeklerin gardıropları için en ideal pantolon modelleri arasında. Genelde haki renklerde karşımıza çıkan ve bir sürü cep alternatifi ile kullanışlı bir model olan erkekler için kargo pantolon modelleri listenizde mutlaka yer almalı.