Her Erkeğin İlkbahar Gardırobunda Bulunması Gereken 4 Parça

Her Erkeğin İlkbahar Gardırobunda Bulunması Gereken 4 Parça

1703

Desenli gömleklerden ince ceketlere, tam baharlık pantolonlardan en temel basic parçalara; erkeklerin ilkbahar gardıropları için seçtiklerimiz burada!

Erkeklerin ilkbahar aylarında ne giyecekleri kolay bir konu değildir, kabul ediyoruz. Kalın parçalar terletebilir, çok ince giyinildiğinde ise üşüme potansiyeli artar. Aynı zamanda kışlık kalın kumaşlar yerini daha hafif kumaşlara, koyu renkler ise yerini açık ve canlı renklere bırakmıştır. Peki tüm bu değişimle birlikte bahar aylarında olmazsa olmazlar nelerdir? İşte karşınızda her erkeğin ilkbahar gardırobunda bulunması gereken 4 parça!

1. Desenli gömlekler


Bahar demek desenler demek! Geçtiğimiz yıllarda özellikle Küba’ya gönderme yapan desenli erkek gömlekleri revaçtaydı. Bu senenin göndermeleri ise 90’lara yöneliyor ve hem renk hem desen patlaması karşımıza çıkıyor. Rengarenk desenli erkek gömleği modelleri kotlarla ve kanvas pantolonlarla kombinleniyor. Bizden birkaç da tüyo geliyor: Gömleğinizin ilk bir iki düğmesi mutlaka açık olsun, kolları kıvırın, pantolonunuzu gömleğinizin içindeki renklerden olabildiğince açık olan bir tonda seçin ve loafer ayakkabılar ile stilinizi tamamlayın.

2. Baharlık ceketler


Üzerinize bir dış giyim parçası almasanız üşürsünüz, mont alırsanız terlersiniz. Bahar ayları tam da geçiş dönemidir ve en ideali baharlık erkek ceket modellerinden edinmeniz olacaktır. İnce ve hafif kumaşlı erkek blazer ceket tasarımları, deri ceket modelleri ve kot ceketleri tişört ve gömleklerin üzerine giyerek hem hafta içi hem hafta sonu için şık kombinler yaratabilmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda öngörülemeyen ısı değişimleri için de her daim hazır olmanıza yardımcı olacaktır.

3. Günlük basic ihtiyaçlar


Gardırobunuzda bazı temel parçalar elbette ki her mevsim önem taşır. Bahar aylarında ise bu temel parçaları bahara uygun şekilde güncellemeniz iyi olacaktır. Bu basic erkek temel parçalar arasında düz tişörtler, düz renklerde kapüşonlu üstler, ince düz renk kazaklar, uzun kollu erkek tişörtleri gibi ürünler yer alır. Bu parçalar klasik ve zamansız oldukları için hemen her kombininizle uyum sağlar. Sizin hem hafta içi hem hafta sonu giyiminizde kurtarıcı parçalarınıza dönüşür.

4. “Giy ve çık” pantolonlar


Son olarak erkeklerin bahar gardıroplarında olmazsa olmazlardan biri olan erkek pantolon modelleri ile karşınızdayız. Kışın ağır ve kasvetli kumaşlarını bir kenara bırakın ve daha ince, hafif, açık renklerde kumaşlara, daha yalın kesimlere yönelin. Yün pantolonlar yerine nefes alabilen pamuklu kumaşlardan pantolonlar seçin. İster dar ister kısa paçalarla baharlık ayakkabılara yakışacak kombinlere yatırımlar yapın. Renk konusunda olabildiğince açık renkleri tercih edin. Aynı zamanda olmazsa olmaz erkek jean pantolonları da mümkün olduğunca esnek ve ince kumaşlardan seçin.