Erkeklere Özel: Hawaii Gömlekler Geri Döndü

Erkeklere Özel: Hawaii Gömlekler Geri Döndü

2514

Kocaman çiçek ve yaprak desenleri ile canlı renklerin birleştiği Hawaii gömlekler erkek gardıroplarında yeniden yerlerini aldı! Onları daha yakından tanıyın ve kusursuz bir şekilde giymenin yollarını keşfedin.

Birçoğumuz için nostaljik bir stilin kült parçası olan, dedelerimizden kalma Hawaii gömlekler 2018 yazı itibariyle yeniden moda oldu! Kocaman çiçek ve yaprak desenleri, capcanlı renkler ve tam bir tropikal enerji ile sarmalanmış olan bu egzotik erkek gömlekleri arasından seçim yapmadan önce bu yazımızda göz atın.

Hawaii gömleklerin tarihi

Bu tropikal gömlekler karşımıza ilk kez Chōtarō Miyamoto’nun Honolulu’daki mağazasında, çok yıllar önce çıkmıştı. İkinci Dünya Savaşı esnasında da askerler izinlerinde ve eve dönüşlerinde bunları giymişlerdi ve bu erkek gömleği trendi birdenbire tatil modasının baş kahramanı olmuştu.

60’lı yıllarda Hawaii’de çalışanlar arasında Aloha Friday isimli, bizim şimdilerde Happy Friday dediğimiz serbest cuma giyinmeleri başladı. Yani formal ofis kıyafeti yerine Cuma günleri istediğiniz gibi giyinmek… Bu esnada da Hawaii erkek gömlekleri en popüler parçalardan birine dönüştü ve hızla ofislere de yayılmış oldu.

Giyerken nelere dikkat etmeli?

Peki erkekler Hawaii gömlekleri giyerken nelere dikkat etmeli? Öncelikle gömleğin vücudunuza tam oturması en önemli detaylar arasında. Oversize bir gömlek modeli bu trendi mahvedecektir. Dolayısıyla vücudunuza fit bir model seçmenizde fayda vardır. Aynı zamanda mümkünse cebi olmayan modelleri tercih edin. Unutmayın, iri bir vücudunuz olsa bile bu kocaman ve cesur desenler sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir.

Bunu da okuyun: Her Erkekte Bulunması Gereken 5 Sneaker Modeli
Bir çift beyaz sneaker’dan bilekli basketbol ayakkabısına, slip-on tasarımlardan simsiyah bir çift spor ayakkabıya; her erkekte bulunması gereken sneaker modelleri burada!

Nasıl kombinlemeli?

Peki bu gömlekleri nasıl kombinleyeceğiz? Zaten desenleri gereği oldukça renkli ve karışık bir görünüme sahip olan Hawaii gömlekler en çok kot pantolonlar ile sade bir görüntü verebilir. Kot pantolon ya da kot şortlar ile bu gömleklerinizi kombinleyebilir ve kafanıza da bir hasır şapka takarak yazın tadını çıkarabilirsiniz. Bir diğer alternatif de gömleğinizin deseninin içindeki renklerden koyu olan bir tanesini seçip, o renklerde kanvas pantolon ya da erkek şortu edinmeniz olacaktır. Ayağınız için de olmazsa olmaz beyaz sneaker’lar, slip-on ayakkabılar, espadriller ve loafer’lar ideal seçenekler arasında.