Hangi Yüz Tipine Hangi Küpe Modeli?

Hangi Yüz Tipine Hangi Küpe Modeli?

Yuvarlak, oval, kare, kalp ve elmas yüz tipleri için hangi küpe modelleri ideal olacaktır? Merak ediyorsanız, yanıtlar hemen aşağıda!

Takı konusu en az trendler kadar yüz tipinizi iyi tanımanızı gerektiren bir konudur. Her ne kadar beğendiğiniz modeller ya da bu sezon çok moda olan modeller olsa da, bu takılar yüz tipiniz için uygun değilse sizde hayalinizdeki gibi bir görünüm yaratmayacaktır. Hele ki söz konusu küpeler olduğunda, mutlaka yüz tipinize uygun modeller seçmeniz önemli bir durum olacaktır. Peki hangi yüz tipine hangi küpe modeli iyi olacaktır? Yanıtları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Yuvarlak yüz tipi için küpe modelleri


Burnunuzdan yüzünüzün her tarafına doğru oranladığınızda uzunluklar aynı ise, yüzünüzün en geniş kısmı elmacık kemikleri alanı ise ve yuvarlak bir çene hattınız varsa siz yuvarlak yüz tipi kategorisine giriyorsunuz demektir. Yuvarlak yüzü olanlar için en önemli detay yüzü daha ince uzun göstermek adına hileler yapmaktır. Dolayısıyla sivrilen küpeler, avize küpeler gibi modeller sizin için uygundur. Yuvarlak ve oval küpeler ise yüzünüzü daha da yuvarlak göstereceği için sakınmanız gereken modeller arasındadır.

Oval yüz tipi için küpe modelleri


Eğer alnınız çenenizden biraz daha genişse ve çene kısmınız da yuvarlak hatlıysa siz oval yüz tipi grubundasınız demektir. Oval şekilli yüzü olanlar için küpe kullanımında en şanslı olanlardır, çünkü neredeyse hemen her küpe modeli onlara yakışacaktır. Özellikle uzun ve gözyaşı formundaki küpeler ideal olacaktır. İnciler, taşlı küpeler ve yuvarlak küpeler ise yüz yapınızı vurgulayacaktır.

Kare yüz tipi için küpe modelleri


Kafanızın ön kısmında alnınız ve çene bölgeniz neredeyse aynı boyutlarda ise, çeneniz kare görünümdeyse ve alnınız saç çizgisi boyunca düz bir görünüme sahipse, sizin yüz tipiniz kare demektir. Sizin için en ideal küpe modelleri arasında halka küpeler ve yuvarlak küpeler yer alır. Çünkü normalde keskin formda olan yüzünüz bu yuvarlak formlar ile yumuşamış olur. Kaçınmanız gereken küpe modelleri arasında ise kare formlu küpeler yer alır.

Kalp yüz tipi için küpe modelleri


Alın bölgeniz çene bölgenizden daha genişse ve çeneniz yüzünüzün en sivri bölgesiyse siz kalp yüz tipi grubuna giriyorsunuz demektir. Alt kısmı daha yuvarlak olan sarkan küpe modelleri çenenizin etrafındaki açıları azaltmanıza yardımcı olur ve dolayısıyla yüzünüzü biraz daha dengeli bir yuvarlak formuna sokmuş olur. Avize küpeler ve gözyaşı küpeler sizin için en ideal modelleri arasındadır. Dikkatleri çenenize çekecek ince damla formundaki küpeleri kullanmaktan sakının.

Elmas yüz tipi için küpe modelleri


Eğer elmacık kemiğiniz alnınızdan ve çenenizden daha genişse sizin yüz tipiniz elmas yüz tipi demektir. Siz de küpe konusunda şanslılardansınız, çünkü hemen hemen birçok küpe tasarımı size yakışacaktır. Özellikle çenenizin hemen üzerinde duracak uzun küpe modelleri doğal güzelliğinize katkıda bulunacaktır.