Hangi Vücut Tipine Hangi Etek?

Hangi Vücut Tipine Hangi Etek?

1510
main

Vücut tipinize göre ideal etek modelinin hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Sizin için en doğru eteği bulmak için bu yazımıza göz atın!

Gardırobunuza ekleyeceğiniz eteklerde sezon trendleri kadar dikkat etmeniz gereken en önemli şey elbette ki vücut tipiniz için en ideal etek modeli bulmaktır. Armut tipi vücuda sahip kadınlar nasıl etekler tercih etmeli? Kısa boylu kadınların boyunu daha uzun gösterecek etek modelleri hangileridir? İnce yapılı vücutlar etekleri nasıl giymeli? Hepsinin yanıtları bu yazımızda…

Armut vücut tipi için etek seçimi


Eğer omuzlarınız dar, göğüs bölgeniz küçük ve kalçalarınız geniş ise sizin uygulamanız gereken hile, dikkatleri kalçadan uzaklaştırmaktır. Dolayısıyla alt kısmına doğru genişleyen çan etek modelleri sizin için ideal olacaktır. Aynı zamanda a kesim etek olarak da geçen bu tip etek modelleri kalçalarınızın genişliğini kamufle edecek ve bedeninizin tamamında denge sağlayacaktır.

Kum saati vücut tipi için etek seçimi


Büyük göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel; kum saati vücut tipini en iyi tanımlayan detaylardır. Oldukça dişi bir görünüme sahip bu vücut tiplerinin, tüm bu hatları ortaya çıkarmak üzere kalem etek modellerini tercih etmesinde fayda vardır. Bu tip dar etek modelleri ile hem kıvrımlarınızı cesurca sergileyecek hem de incecik belinizi ortaya çıkarabileceksiniz.

İnce bacaklılar için etek seçimi


Eğer bacaklarınız fazla inceyse, mini etek giyerek dikkatleri bacaklarınıza çekmek yerine, maksi etek modellerini tercih ederek bacaklarınızı kapayabilirsiniz. Özellikle de uzun boylularda kusursuz görünen uzun etek modellerini kış aylarında da botlar ve ceketlerle kombinleyerek harika bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Vücut Tipinize En Uygun Elbise Hangisi?
Kum saati, dikdörtgen, üçgen ya da ters üçgen; sizin vücut tipiniz hangisi? Peki ya vücudunuza en çok yakışacak elbise modeli? Yanıtlar bu yazımızda!

İnce yapılı vücutlar için etek seçimi


Eğer vücudunuz ince bir yapıya sahipse, yani düz ve kıvrımları olmayan bir vücudunuz varsa, size mini ve dar etek modelleri çok uygun olacaktır. Minimumda olan hatlarınızı ancak dapdar bir etek modeli ortaya çıkaracak ve ince vücudunuzun tüm güzelliğini ortaya koyacaktır.

Kısa boylular için etek seçimi


Son olarak sırada kısa boylu kadınlar için etek seçimi var. Sizler için en ideal modeller arasında a kesim etekler yer alır. Katı yapılı değil, yumuşak ve esnek kumaşlarla tasarlanmış koni etek modellerinin uzunluğunun da diz boyu ve biraz üzerinde olmasında fayda vardır. Fazla uzun ya da fazla kısa etekler sizi olduğunuzdan daha kısa boylu gösterme potansiyeline sahiptir. Dolayısıyla bu tip eteklerden uzak durmanız gerekir. Aynı zamanda dikey çizgili ve yırtmaçlı modeller kısa boyluları uzun gösteren hileler arasındadır.