GittiGidiyor’dan e-ihracat Girişimi

GittiGidiyor’dan e-ihracat Girişimi

829

Yerli üretimlerin 192 ülkeye ulaşmasını sağlayan e-ticaret girişimi ilk hamlesini Derimod ile yaptı. Hedef, 2019’da en az 200 Türk markası ile aynı hamleyi yapmak!

Türk markaların yurtdışına açılması için oldukça önemli bir adım atan GittiGidiyor, deri ve ayakkabı sektörünün önde gelen markalarından biri olan Derimod ile e-ihracat hamlesini başlattı. eBay’de listelenerek ABD, İngiltere ve Almanya da dahil olmak üzere 192 ülkenin erişimine açılan Derimod’un deri ceketleri ve ayakkabıları, bu vesileyle 175 milyon aktif alıcıya ulaşmış olacak.

Türk ekonomisine önemli katkı

Bu e-ihracat fırsatının Türkiye ekonomisinin canlanması açısından da yadsınamayacak bir ticaret kanalı oluşunu vurgulayan Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman, “Bu önemli adımı, e-ticaret sektöründeki 17 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizin önde gelen online pazaryeri GittiGidiyor’un yanı sıra eBay gibi bir küresel e-ticaret lideriyle birlikte atmaktan dolayı son derece mutluyuz” diyor.

GittiGidiyor için ise bu daha bir başlangıç… 2019 yılının sonuna kadar en az 200 Türk markasının ürünlerinin eBay’de satışa çıkmasını sağlamayı hedefleyen GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, “Ülke ekonomimiz son dönemlerde önemli gelişmeler yaşadı. Kurda yaşanan dalgalanma pek çok sektörü etkiledi. Böylesi bir ortamda markaların dünyaya açılarak işlerini büyütmelerini sağlayacak bu önemli girişimi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin önde gelen markalarından Derimod’un ürünlerinin eBay’de listelenmesini sağladık” diyor.

Şimdi sırada ev tekstilinden giyime, lisanslı kulüp ürünlerinden özel tasarımlara kadar her kategorideki Türk ürünlerini eBay üzerinden sınır ötesi alıcılarla buluşturmak ve yeni pazarlara açılmalarını sağlamak var.