Gelinliklere Çok Yakışacak 7 Aksesuar

Gelinliklere Çok Yakışacak 7 Aksesuar

En zarif küpelerden nostaljik şapkalara, dantel eldivenlerden çiçek buketlerine, gelin taçlarından taşlı tokalara; bu aksesuarlar gelinliklerinizi mükemmel bir şekilde tamamlayacak!

Gelinliğinizi seçtiniz, peki ya onu tamamlayacağınız aksesuarlarınız hazır mı? Eğer değilse bu yazımıza mutlaka göz atın. Bembeyaz gelinliğinize en çok yakışacak küpelerden saçınız için kusursuz aksesuarlara, elinizde tutacağınız buketten eldiven ya da şapka gibi detaylara; gelinliklere çok yakışacak 7 gelin aksesuarı karşınızda…

1. Küpeler


Küpeler gelin stillerini bambaşka bir şıklığa taşımanın en minik ama en etkili yoludur. İster gelinlik için inci küpe ister taşlı ister halka küpe modellerini tercih ediyor olun, mutlaka bir küpe takın. Özellikle de saçlarınız toplu olacaksa! Son yıllarda boho-chic tarzı gelinliklerde püsküllü küpelerin de çok moda olduğunu hatırlatalım.

2. Taçlar


Özellikle çiçekli gelin taçları uzun zamandır popüler olan gelinlik aksesuarları arasında. Eski Yunan’da tanrıları onurlandırmak üzere, özel durumlarda takılan çiçekli taçlar tüm tarih boyunca da sevgi ve bereketi temsil etmiştir. Düğününüzde siz de bu anlamlı objeyi taşıyabilir, üstelik gelinliğinize son derece romantik bir hava katabilirsiniz.

3. Tokalar


Eğer gelin tacı benim için çok fazla diyorsanız minimal gelin tokaları tam size göre demektir. Bunu ister yaprak formlu tokalarla ister sadece zarif, minik taşlı süslemelerden oluşan saç aksesuarları ile yapabilir; saçlarınızda adeta prensesler gibi bir görünüm yaratabilirsiniz.

4. Bilezik


Gelinliklere en çok yakışan aksesuarlar arasında tabii ki bilezikler ve bileklikler de vardır. Hele ki sade bir gelinliğiniz varsa görünümünüze biraz boyut katmak üzere bol incili kalın ve sarkık bileklik modellerini tercih edebilir, eğer daha sade bir aksesuar kullanımından yanaysanız da ince gümüş bilezikler takabilirsiniz.

5. Buket


Tabii ki bir gelinin en önemli aksesuarlarının başında gelin buketi gelir. Onu sadece bir sonraki gelin adayına atmalık bir aktivite olarak düşünmeyin, gerek genel gelin stilinizi bambaşka bir yere taşıyacak gerekse unutulmaz düğün fotoğraflarınıza neşe ve romantizm katacak. GittiGidiyor’daki onlarca gelin buketleri arasından kendinize en uygun olanı seçin ve buketinizle düğünün tadını çıkarın!

6. Eldiven


Gelinler eldiven takar mı demeyin. Eğer tarzınıza dantel efekti katmak istiyorsanız gelin eldivenleri tam size göre demektir. Aslında daha çok kış gelinliklerine yakışan ama bileklik gibi olan modelleriyle de yaz mevsimine uygun hale de gelen gelinlik eldivenleri arasından seçiminizi yapın.

7. Tüllü şapka


Son olarak listemizde daha nostaljik gelinler için bir seçim var: Tüllü gelin şapkaları ile karşınızdayız. Aynı zamanda gelin kepleri olarak da bilinen bu aksesuarlar ile hem saçınıza harika bir efekt katmış olacak hem de yüzünüzü tül ile örterek eski filmlerdeki gibi bir hava yaratabileceksiniz.