Gardırop Detoksu: Mevsim Geçişinde Gardırobunuzu Yenileyin

Gardırop Detoksu: Mevsim Geçişinde Gardırobunuzu Yenileyin

2353

Gardırobunuzu sonbahara hazırlarken bu tüyolardan ilham almayı unutmayın!

Yaz aylarında üzerimizden çıkarmadığımız elbiseler, incecik bluzlar, mini etekler ve şortlar, askılı tişörtler, mayolar, bikiniler artık gardıroplardan çıkıyor ve bir sonraki yaz tekrardan kullanılmak üzere kutulara kaldırılıyor. Sırada gardıropları yeni mevsime, sonbahara hazırlamak var. Hazır mevsim geçişindeyken bu hazırlıklar için sizlere yardımcı olmak istedik ve sizlere bir gardırop detoksu hazırladık. İşte mevsim geçişinde gardırobunuzu yenilerken işinize yarayacak bilgiler!

Geçmiş sezonla vedalaşın

Birinci hedef bu sonbahar kış giymeyeceğin yazlık parçaları gardırobunuzdan uzaklaştırmak olsun. İnce elbiseler, bikini ve mayolar, yazlık bluzlar, sandaletler, plaj elbiseleri gibi parçaları hurçlara ya da plastik kutularınıza kaldırabilirsiniz. Böylece gardırobunuz sadece mevsim ihtiyaçlarına yer açmış olacak.

Geçen yılın gardırobunu değerlendirin

Geçen sonbahar aylarında giymekten hoşlandığınız ya da gardırobunuzda hiç giyilmeden öylece duran parçalar neler? İdeal olan ya da olmayan giysilerinizi ancak bu soruların yanıtları ile bulabilirsiniz. Dolayısıyla geçtiğimiz yıl giydiğiniz kıyafetleri bir bir hatırlayın. Kombinlerinizi nasıl yarattığınızı keşfedin ve en çok kullandığınız renk paletlerini ortaya çıkarın. Bu şekilde estetik anlayışınızı netleştirebilir ve gardırobunuzu en sağlıklı şekilde inşa edebilirsiniz.

Bunu da okuyun: 2018 Sonbahar Trendlerinden Seçtiklerimiz

Ekoselerden vatkalı ceketlere, kış otantiklerinden çiçek desenlerine, 80’ler modasından geleceğe dönüşe; 2018 sonbaharında gardıroplarımızda bulunması gereken parçalar için bu trendlerden ilham alabilirsiniz!

Renk şemanızı ve stil konseptinizi yeniden belirleyin

İşin en yaratıcı ve eğlenceli kısmında sıra! Sizin için en ideal stili belirlemek için kendinize bir moodboard yapın. Buna renklerle başlayın. En çok kullandığınız renkler, sezonun en trend olan tonları, favori desenleriniz, bu sezon üzerinizde görmek istediğiniz kesimler, sonbahar için en uygun olduğunu düşündüğünüz dokular… Bunların hepsini listeleyin, gerekirse görsellerle beslenin.

Dış giyim, çanta ve ayakkabıları gözden geçirin

Tamamıyla bu sezona bağlı bir düzenlemeyle karşınızdayız! Sonbahar ve kış aylarında dışarı çıkarken üzerinize alacağınız ceket, mont, palto gibi parçalar en çok kullanacağınız parçalardan olacağı için özenle seçilmeli. Aynı zamanda sonbahar ve kışın hava koşullarına daha uygun olacak çantalarınızı göz önüne çıkarın ve daha ince, dayanıksız ve yazlık çantalarınızı kaldırın. Son olarak sandalet, terlik, açık ayakkabılar gibi bu mevsimlerde giymeyeceğiniz ayakkabılarınızı da temiz bir şekilde saklayın. Spor ayakkabıları, babetleri, botları ortaya çıkarın.