Erkeklerin Suits Dizisinden Öğrenebileceği 6 Stil İpucu

Erkeklerin Suits Dizisinden Öğrenebileceği 6 Stil İpucu

1614
main

Suits dizisinin karizmatik ve şık avukatları, bir erkeğin takım elbiseyi nasıl giymesi hakkında en doğru ipuçlarını veriyor. İşte dizinin kostümlerinden her erkeğin alması gereken 6 moda dersi.

İki avukatın nefes kesen hikayeleri bu sezonun en çok izlenen dizilerinden birini, Suits’i karşımıza çıkardı. Mike, üstün zekası ve hafızası, Harvey ise özgüveni ve işbitiricliği ile izleyicilere bol bol ilham veriyor. Ama dizi sadece karakterlerin bu güçlü yönleri, hukuk bürosunda yaşananlar, davalar ve ilişkileri ile değil karizmatik gardıropları ile de bu ilhamları dağıtıyor. Biz de Suits dizisinin kostümlerini mercek altına aldık ve özellikle Harvey Spectre’nin kusursuz takım elbiseleri üzerinden erkeklerin Suits dizisinden öğrenebileceği stil ipuçlarını bir araya getirdik.

1. Takım elbise seçerken klasikten vazgeçmeyin

Harvey Spectre’ye baktığınızda kusursuzluğun aslında zamansız bir stilde yattığını görebilirsiniz. Takım elbise seçiminde trendleri takip etmek yerine klasikleşmiş takım elbise tasarımlarına yönelmekte fayda vardır. Örneğin eğer ince yaka trendi varsa boşverin, klasik orta boy yakalardan vazgeçmeyin. Her zaman için Harvey Spectre gibi ince kesim takım elbise modellerini tercih edin.

2. Kravat seçerken hipster trendlerinden uzak durun

Suits dizisinde Harvey karakterine dikkatlice bakın. Kendisini herhangi birinden ayırt etmek için aksesuarlarla dikkat çekmeye asla çalışmıyor; kendi tutumu ve zekası zaten yeterli! Siz de kendinize güvenin ve detaylarla ilgi çekmeyi bir kenara kaldırın. Örneğin kravat seçerken sezon trendi olan ya da fazla renkli, desenli, iddialı kravat modellerinden kaçının. Daha klasik, siyah, mavi ya da kırmızı ipek kravat modellerini tercih edin. Klasik Tom Ford stilinden ilham alabilirsiniz.

3. Ofiste muhafazakar renk paletlerinden şaşmayın

Suits dizisi elbette ki erkeklerin ofis stili için de bolca ilham veriyor. Hikayesi son derece ciddi bir sektör olan hukuk üzerinde dönen dizide avukatlar elbette ki geleneksel ofis stillerine yöneliyor. Eğer sizin sektörünüz de bu ciddiyeti gerektiriyorsa yine Harvey Spectre’yi örnek alın ve ofis gardırobunda renk konusunda muhafazakar kalın. Takım elbiselerde siyah, gri, kahverengi ve lacivertten çok uzaklaşmayın.

Bunu da okuyun: 5 Adımda Doğru Takım Elbise Alışverişi
Vücut tipiniz için en doğru takım elbise modelinin hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Peki takım elbise alırken beden ölçülerini nasıl kontrol edeceğinizi? İşte karşınızda 5 adımda takım elbise alışveriş rehberi!

4. İyi ayakkabıya yatırım yapın

Suits dizisi karakterleri arasında en karizmatik olan Harvey Spectre bu kez de ayakkabı seçimleriyle erkeklere ilham veriyor. Harvey, kombinlerinde ayakkabıyı birleştirici parça olarak kullanıyor ve kombinine göre siyah ya da kahverengiden vazgeçmiyor. Her zaman klasik erkek ayakkabısı tercih eden Harvey gibi siz de her zaman için önceliğinizi kaliteli deri ayakkabı tasarımlarına verin.

5. Yaka mendilinden çekinmeyin

Çok klişe gibi gelse de takım elbise mendili Suits dizisinde önemli bir detay. Takım elbisenin cebinden minik bir şekilde belirecek olan şık ve kaliteli bir yaka mendili stilinize bambaşka bir hava katabilir!

6. Saatin ne kadar önemli olduğunu unutmayın


Daha önce de bahsettiğimiz gibi Harvey Spectre aksesuarlarla kendini ortaya koymayı sevmese de, kaliteli bir erkek kol saati onun için son derece önemli bir detay. Estetik açıdan son derece minimal bir siyah deri kayış, basit bir gümüş gövde, kusursuz bir erkek saati olarak takım elbiselerinize çok yakışacak. Kol saatine yatırım yapmaktan çekinmeyin!

Fotoğraflar: USA Network