Erkeklere Özel: Ten Renginize En Uygun Kıyafet Renkleri

Erkeklere Özel: Ten Renginize En Uygun Kıyafet Renkleri

8861
main

Soluk tenli erkekler giyinirken hangi renkleri tercih etmeli? Buğday tenliler hangi tonlardan uzak durmalı? Esmer erkeklere en çok hangi renkte kıyafetler yakışır? Hepsi bu yazımızda!

Bir erkeğin gardırobundaki en temel kurallardan biri, kombin yaptığında doğru renkleri kullanmaktır. Tabii bu renkleri seçerken saçınızdan teninize tüm detayları ince eleyip sık okumak önemli bir konudur. Biz de erkeklerin ten rengine göre giyim detaylarını bir araya getirdik ve işinizi kolaylaştırmak istedik. Alışverişinizi yapmadan önce bu ipuçlarına mutlaka göz atın!

Soluk / açık tenli erkekler için

Saçlarınız sarı, kızıl ya da açık kahverengi mi? Teniniz de saçlarınızla uyum içerisinde açık tonlarda ve soluk mu? Bu özelliklere sahip erkeklerin kıyafet renk uyumu konusunda dikkat etmesi gereken birinci detay, göz alıcı ve zıt renkler seçmektir. Bu şekilde teninize biraz renk katabilir ve giydiğiniz kıyafeti çok daha şık bir şekilde taşıyabilirsiniz. Sizin için ideal renkler arasında gri, bordo, yeşil, lacivert gibi kontrast tonlar yer alır. Kaçınmanız gerekenler arasında ise sizi soluk gösterecek, pastel tonlar ve parlak renkler vardır. Beyaz, açık bej, devetabanı ve haki gibi renkler de gardırobunuzda yer almaması gerekenler arasında sayılabilir. Sizin için uygun olan canlı tonları, siyah ve kahverengi gibi renkler ile kombinlemeniz, yani açık renkleri koyularla usta bir şekilde harmanlamanız da stilinizi tamamlamak için bir diğer önerimiz.

Buğday tenli erkekler için

Şimdi sıra kolayca bronzlaşan, orta koyulukta, yani buğday tenli erkekler için kıyafet önerilerimizde… Sıcak bir ten rengi olarak bilinen buğday tenliler için en ideal seçenekler koyu ve parlak renkte kıyafetlerdir. Eğer sade bir stile sahipseniz ve nötr tonları tercih ediyorsanız, soluk bej ve lila tonları sizin için ideal olacaktır. Yaz aylarında beyaz keten gömlek size çok yakışacakken, kış aylarında mavi, macenta ve kırmızı gibi tonlarla stilinize sıcaklık katabilirsiniz. Kaçınmanız gereken renkler arasında ise cildinize yakın tonlar yer alır; yani yeşil ve sarı. Fıstık yeşili, hardal rengi ve kahverengi de gardırobunuzda yer almaması gereken diğer tonlar arasında.

Bunu da okuyun: Erkeklerin Suits Dizisinden Öğrenebileceği 6 Stil İpucu
Suits dizisinin karizmatik ve şık avukatları, bir erkeğin takım elbiseyi nasıl giymesi hakkında en doğru ipuçlarını veriyor. İşte dizinin kostümlerinden her erkeğin alması gereken 6 moda dersi.

Koyu tenli erkekler için

Koyu tenli, esmer erkekler nasıl giyinmeli diyorsanız sizler için birkaç renk tavsiyemiz var. Öncelikle esmer erkeklerin birçok rengi son derece şık bir şekilde taşıyabileceğini ve giyim konusunda çok şanslı olduklarını hatırlatalım! Soluk tenli erkekler gibi risk taşıyan şeyler çok olmasa da, yine dikkat etmeniz gereken detaylar elbette ki var. Zümrüt yeşili, kobalt mavisi gibi göz alıcı renkler üzerinizde çok güzel duracaktır fakat bu iddialı renkleri giydiğinizde kombin yaparken renk dengelerine dikkat etmenizde de fayda vardır. Uzak durmanız gereken renk ise teninizde kontrastı engelleyecek olan kahverengidir. Siyah ve laciverte gardırobunuzda mümkün olduğunca az yer vermenizde fayda vardır.