Erkeklere Özel: Kışlık Giyim İpuçları

Erkeklere Özel: Kışlık Giyim İpuçları

kat kat giyinirken nelere dikkat etmeli? Kış aylarında en çok hangi renkler tercih edilmeli? Kışa yakışır dokular hangileridir? Dış giyimde neleri edinmeli? Kış gardıropları için bu ipuçlarını okumadan alışverişinizi tamamlamayın.

Erkekler için giyinmek sadece vücut tipi ve sezon trendlerine göre değil, mevsime göre de birçok bilinmesi gereken detayları içerir. Biz de soğukların kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde erkeklerin nasıl giyinmesi gerektiğine dair detayları mercek altına alıyoruz. İşte karşınızda erkeklere özel bir moda rehberi: kışlık giyim ipuçları!

Kat kat giyinmenin incelikleri

Soğuk hava demek paltolar, ceketler, kazaklar demek. Dolayısıyla kışın giyinmek demek kat kat giyinmek demek. Peki erkekler kat kat giyinirken nelere dikkat etmeliler? Size hemen tüyoları verelim. Öncelikle girdiğiniz kapalı ortamlar çok sıcak olurken çıktığınız anda soğuğa temas ediyor olacaksınız. Bu ani ısı değişimleriyle mücadele etmek için size önerimiz hafif, nefes alabilen kumaşlarda ince giysileri alta giyip, üzerine daha yünlü giysileri tercih etmeniz olacaktır. Bu şekilde katmanları azaltıp çoğaltarak ortamın ısına göre kombinizi gün içerisinde değiştirmiş de olursunuz. Tişörtün üzerine kazak, spor bir ceketin üzerine kalın uzun palto giyebileceğinizi unutmayın.

Kışa yakışır koyu ve güçlü renkler

Bu elbette ki katı bir kural değildir, ancak hepimiz biliriz ki sonbahar ve kış aylarına toprak tonları, yeşil, bordo ve turuncu gibi renkler çok yakışırlar. Bu konuda ilham almak için doğaya, etrafınıza göz atabilirsiniz. Dökülen yaprakların renkleri, mevsim sebzeleri gibi… Zaten kış boyu kat kat giyineceğiniz için bu renklerle güzel oyunlar yaratabilir, sonbahar ve kışa çok yakışacak tonlarda kombinler yapabilirsiniz.

Olmazsa olmaz: Dokulu kumaşlar

Bu soğuk günlerde giyeceğiniz koyu renkler zaten en iyi dokulu kumaşları taşıyacaktır. Özellikle gri, kahverengi, lacivert gibi tonları seçerken giysilerinizi kadife, tüvit, yün örgüler gibi kumaşlardan tercih etmenizi öneririz.

Süper ikili: Spor ceket ve kazak

Kış mevsiminin en havalı kıyafetlerini bir araya getirmemiz gerekirse bunlar elbette ki spor ceket ve kazak ikilisi olacaktır. Sonbaharda ince kazakları blazer ceketler ile kombinleyebilir, kış aylarında ise erkekler için kalın yün kazak modellerini spor ceketlerle bir araya getirebilirsiniz. Gardırobunuzda birkaç alternatif renkte kazak ve spor ceket modeli bulundurmanızda fayda var.

Dış giyimde bol alternatif

Dış giyim konusunda dolabınızda ne kadar çok alternatif olursa o kadar iyi. Kimi hafta içi kimi hafta sonu, her biri farklı okazyonlar için hazır şekilde kombinizi tamamlamış olur. En soğuklar, kara kışlar için olmazsa olmaz erkek parka kaban modelleri olacaktır. Genelde haki, kahverengi ya da lacivert tonlarında, kapüşon kısmı suni kürk detaylı erkek parkaları her erkekte bulunmalı. Standart kış soğuklarında hafta sonu gezmeleri için kadife ceket ve montlar, ekose montlar ideal olabilir. Hafta içi ofis stiliniz için en güzel biri kısa bir uzun olmak üzere iki farklo erkek palto modelleri edinmektir. Yün palto modellerini tercih edebilirsiniz.