Erkeklere Özel: Kış Düğünlerinde Nasıl Giyinmeli?

Erkeklere Özel: Kış Düğünlerinde Nasıl Giyinmeli?

1189

Kış düğünlerinde hangi renk ve kumaşlarda takım elbise giymeli? Takım elbiseleri hangi aksesuar ve paltolarla tamamlamalı? Yanıtlar bu yazımızda!

Kışın gideceğiniz bir düğün için keten bir ceket-pantolon takımı ya da incecik bir gömlek seçmeyeceğinizi tahmin ediyoruz. Ama yine de hatırlatmak istiyoruz ki, kış mevsimi için takım elbise seçerken birinci hem kumaşlara önem vermeli hem de renkleri doğru seçmelisiniz. Peki ya detaylar? İşte karşınızda erkeklere özel bir yazı: Kış düğünlerinde nasıl giyinmeli?

Nasıl giyinmeli?

Şık olmak kadar içinde rahat edeceğiniz bir seçim yapmanız önemli. Siyah, lacivert ya da koyu gri tonları kış mevsimi için uygun olacaktır. Özellikle kruvaze ceketli takım elbise modellerini kış aylarında tercih edebilirsiniz. Kumaş olarak keten ya da ince pamuklulardan uzak durun. Stilinizi beyaz gömlek, ince şeritli kravat, koyu renkte bir ceket iğnesi ve siyah Oxford ayakkabılar ile tamamlayın. Üzerinize bir de kaşmir kabanınızı aldınız mı son derece şık bir damat stili yarattınız demektir.

Kış için takım elbise nasıl seçilmeli?

Düğün stili yaratırken en önemli şey elbette ki takım elbisenizin seçimidir. Özellikle kruvaze ceket modelleri kış düğünleri için hoş bir tercih olacaktır. Bu konuda en fazla dikkat etmeniz gereken, düğmelerinizin mutlaka iliklenmiş şekilde durmasıdır. Gömlek seçerken düz beyazın garantisinden vazgeçmeyin. Eğer illa bir renk istiyorsanız da çok açık mavi gibi pastek renklere yönelin. Desen ve çizgilerden ise vazgeçin.

Bunu da okuyun: İyi Bir Takım Elbiseyi Mükemmele Dönüştürmenin 5 Yolu

Ceketinizin kesiminden pantolonunuzun uzunluğuna, gömleğinizin kolundan düğme kurallarına; takım elbisenizi kusursuz bir şekilde taşımak için bu yazımıza göz atın!

Ayakkabı ve dış giyim detayları

Kış düğünlerinde bir diğer önemli detay da ayakkabınızı doğru seçmeniz olacaktır. Tertemiz siyah deri ayakkabılarınızı Oxford ya da Derby modellerinden seçmenizi öneririz. Hem takım elbiselerin altına çok yakışacak hem de baştan aşağı şıklığınızı etkileyecektir. Havalar soğuk olacağından, üzerinize giyeceğiniz kabanınız da son derece önemli bir parça olacaktır ve bu elbette bir parka mont olmayacaktır. Lacivert ya da siyah renklerde uzun bir palto ya da kaşmir kaban modelleri kış mevsiminde düğüne giderken kurtarıcınız olacaktır.

Az ve öz aksesuar

Söz konusu kış düğünü olduğunda ne kadar az aksesuar kullanırsanız sonuç o kadar iyi olacaktır. Ceketinizin cebine zarif bir ipek mendil koymanız, minimal kol düğmeleri kullanmanız ve mümkünse desensiz kravat ya da papyon takmanız ideal olacaktır.