Erkeklere Özel: Hangi Gömlekle Hangi Kravat?

Erkeklere Özel: Hangi Gömlekle Hangi Kravat?

Mavi gömleklerle hangi renk kravatlar takılmalı, pembelerle hangi renk? Çizgili gömleklerle hangi desenleri birleştirmeli? Peki ya kareli gömleklerle? İşte her erkeğin öğrenmesi gereken gömlek-kravat ikilisinin temel kuralları!

Erkekler için hangi gömlek ile hangi kravat takılması gerektiği, üzerine mutlaka çalışılması gereken bir konudur. Renk eşleştirme konusunda renk tekerleğine hakim olmak ve üç farklı seçenekle ilerlemek en doğrusudur: Benzer renkler, tamamlayıcı renkler ve kontrast (zıt) renkler… İşin içine desenler girdiğinde işler daha da farklı bir boyut alır. Dolayısıyla tüm bu detayları bilmek ve ona göre seçimler yapmak önemlidir. İşte karşınızda erkeklere özel bir konu: Hangi gömlekle hangi kravat?

Düz beyaz gömleklerle hangi kravat modelleri?

Hemen her erkeğin gardırobunda mutlaka biri çok açık pembe, biri gök mavisi, biri de beyaz olmak üzere üç farklı renkte çizgili gömlek bulunur. Elbette ki beyaz çizgili erkek gömlekleri en fazla seçenekte kravat desenini taşıyabilecek güce sahiptir ve en çok da ince puantiye, ekose ve kalın çizgili kravat modelleri bu gömleklerle ideal olacaktır. Renklerde ise dilediğiniz gibi özgür takılabilirsiniz.

Mavi gömleklerle hangi kravat modelleri?

Pembe ve mavi erkek gömlekleri bizlerin renk eşleştirme yeteneğini ortaya koyar. Açık mavi erkek gömleği modelleri en çok aynı renk ailesinden başka tonlar, benzer doku ve desenlere sahip kravat modelleri ile güzel bir uyum sağlar. Eğer tamamlayıcı renklerle ilerlemek istiyorsanız koyu turuncu iyi bir seçenek olacaktır. Kontrast renklerle kombininizi tamamlamak için ise sarının hardal tonu, kırmızının ise bordo tonunu seçmeniz mavi gömleğiniz ile hoş bir uyum yakalayacaktır.

Pembe gömleklerle hangi kravat modelleri?

https://www.gittigidiyor.com/cadde/kategori/erkek-aksesuar/kravat-papyon

Hemen hemen her erkeğin gardırobunda açık pembe bir gömlek de mutlaka bulunur. Pembe gömlekler için en ideal kravat rengi de yine yakın renk ailelerine bulunur. Öncelikle leylak rengi ve mor kravat modellerini size tavsiye edeceğiz. Tamamlayıcı renklerden gittiğinizde ise yeşilin haki tonları en güzel seçenekler arasında. Kontrast bir görünüm yaratmak istiyorsanız da mavi, lacivert gibi renklerin desenli kravat modellerini tercih edebilirsiniz.

Çizgili gömleklerle hangi kravat modelleri?

Düz renk erkek gömlek modellerini kravatlarla eşleştirmek elbette ki daha kolay, ancak söz konusu çizgili erkek gömlekleri olduğunda daha dikkatli davranmanız gereken detaylar var. En iyisi blok renklerde kravat modellerini tercih etmek olacaktır. Eğer illa desen karışımı yaratmak istiyorsanız kravatınızın renginin gömleğinizin renginden daha koyu olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Kravatın desenlerinin de gömleğin desenine göre ya daha büyük ya daha küçük olmasında fayda vardır; aynı boy desenden kaçının. Hem gömlekte hem kravatta çizgiler kullanmak istiyorsanız da şeritlerin aynı boyutta olmamasına özen gösterin ya da çizgilerin yönlerinin farklı olmasına dikkat edin. Örneğin dikey çizgili bir erkek gömleğini, yatay ya da çapraz çizgili kravat modelleri ile tamamlayın. Başka desen olarak geometrik desenli kravatları deneyebilirsiniz.

Kareli gömleklerle hangi kravat modelleri?

İlk bakışta kareli gömlek ve kravat kombinlerinde, çizgili gömlek kombinlerindeki gibi ilerlemek gerektiği düşünülebilir, ancak kural o şekilde değildir. Çizgili gömleklerde daha büyük ya da daha küçük desenlerle kombinlemek gerekirken, kareli gömleklerde kravat deseninin daha büyük olması gerekir. Desen konusunda puantiye, kalın çizgiler gibi desenlere yönelebilirsiniz.