Erkeklere Özel: Bileğinize En Uygun Saat Modeli Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel: Bileğinize En Uygun Saat Modeli Nasıl Seçilir?

Çok ince, ince, orta kalınlıkta ya da kalın bileklere sahip erkekler için kol saati önerilerimize mutlaka göz atın!

Vücut tipine göre giyinmenin önemini inkar edemeyiz. Elbette ki trendler ve sizin zevkleriniz de belirleyici etkenler arasında, ancak vücut tipinize uygun kıyafetleri seçmek aslında bunların hepsinden öncelikli. Vücut tipi derken sadece üst ve alt bedeninizden bahsetmiyoruz. Bilekleriniz de tabii ki buna dahil! Bugünkü yazımız erkeklere özel bir kol saati rehberi! Bileğinize en uygun saat modelini nasıl seçeceğinizi keşfetmek için sizi aşağıya davet ediyoruz.

Çok ince bilekli erkekler için saat modelleri


İlk önce çok ince bilekli erkekler için saat önerileri ile karşınızdayız. Sizin bileğinizde fazla kalın ve ağır duracak olan kol saatleri aynı üzerinize giyeceğiniz bir/iki beden büyük kıyafeti andıracaktır. Çok ince kayışlar da bileklerinizi iyice zayıf gösterebilir. Dolayısıyla bilek inceliğinize uygun saat modelleri öncelikli tercihiniz olsun. Kadranı 34 mm civarı olan kol saati modellerine göz atabilirsiniz.

İnce bilekli erkekler için saat modelleri


Az önce bahsi geçen aşırı ince bilekler yerine standart incelikte bileklere sahip erkekler için önerimiz bir öncekine nazaran bir nebze daha büyük kadranlı modelleri seçmektir. Örneğin 38-40 mm’lik erkek saat modelleri ince bilekler için ideal olacaktır. Saatin kasasının kalınlığının ise 7-8 mm’den fazla olmamasına özen gösterin. Deri kayışlı bileklikler bileğe daha iyi oturduğundan bu tip saat modellerini tercih edebilirsiniz.

Orta kalınlıkta bilekli erkekler için saat modelleri


Eğer bileğiniz orta kalınlığa sahipse siz şanslısınız; size birçok erkek saati yakışacaktır! Ama yine de dikkate almanız gereken bazı kurallar olacaktır. Nasıl ki küçük bileklerde büyük kadranlar kaba duruyor, sizin de bileğinizin kalınlığına göre küçük kadranların güzel durmama ihtimali olabilir. Sizin için ideal kadran çapı 40 mm olmalıdır. İster metalik ister deri kayışlar sizde güzel durma ihtimaline sahiptir. O yüzden kayış konusundaki özgürlüğünüzün tadını çıkarın!

Kalın bilekli erkekler için saat modelleri


Sırada kalın bilekli erkekler için kol saati önerilerimiz var. Genel kanı büyük kadranlı saatlerin bu boyutlardaki bilekler için ideal olduğu şeklindedir. Bizim önerimiz 42 mm çaplı kasalara sahip erkek saati modellerini tercih etmenizdir. Aşırı süslü modellerden ziyade daha klasik modellere yönelmeniz de iyi olacaktır.