Erkeklerin Kış Mevsiminde Dikkat Etmesi Gereken 5 Stil Hatası

Erkeklerin Kış Mevsiminde Dikkat Etmesi Gereken 5 Stil Hatası

1257

Hangi eldivenden uzak durmalı? Hangi ayakkabıları rafa kaldırmalı? Hangi kombine hangi bereyi takmalı? Pantolonların paçaları nasıl olmalı? Kış aylarında dikkat etmeniz stil ipuçları bu yazımızda!

Kış aylarında erkeklerin giyinmesi bir o kadar daha zordur. Kat kat giyinirken dikkat edilmesi gereken bir sürü detay, bere seçiminde yapılmaması gereken hatalar ve doğru ayakkabılar seçmek bunlardan sadece bazılarıdır. Bu yazımız size bu konuda rehber olmaya hazır! İşte karşınızda erkeklerin kış mevsiminde dikkat etmesi gereken 5 stil hatası.

1. Doğru kombine doğru bereyi seçmemek

Erkeklerin kış stilinde en kritik parçalardan biri berelerdir. Doğru kombine doğru bere seçimi işin en önemli kısmıdır ve burada yapacağınız bir hata ile baştan aşağı görünümüzü bozabilirsiniz. En garanti çözüm nötral tonlarda bereler edinmek ve mümkün olduğunca desenden kaçınmaktır. Gevşek ya da ponponlu berelerinizi klasik kombinlerinizde değerlendirmek yerine haftasonu stillerinizde kullanmanızı öneririz.

2. Kesik eldivenleri hala takmak konusunda ısrarcı olmak

Belki bir dönem için mantıklıydı. Kış soğuklarında hem elinizi sıcak tutmak hem de dokunmatik ekranınızda işlerinizi görebilmeniz açısından… Fakat artık dokunmatik ekrana duyarlı kumaş teknolojileriyle tasarlanmış son derece şık erkek eldivenleri mevcut. Dolayısıyla kesik eldiven modellerine hiç ama hiç ihtiyacımız yok. İşlevsel olmadığı gibi stilinizi bir anda demode hale büründürebilecek kesik eldivenlerle bu kış vedalaşmanın tam vakti!

3. Kat kat giyinirken detaylara önem vermemek

Kural çok basit: Hava soğukken kat kat giyinin, girdiğiniz ortamlardaki hava ısılarına göre dilediğiniz katı üzerinizden çıkarın. Kulağa çok mantıklı gelse de, kat kat giyinmek birçok hata riskini barındırmaktadır. O yüzden kat kat giyineceğiniz zaman bazı detaylara dikkat etmenizde fayda vardır. Örneğin en ince kumaşı en içe giyin, teninize en yakın olan kumaş en hafif olan kumaş olsun. Her katmanın doku ve renk açısından birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edin. Her zaman rahat hissetmeye önem verin. Hareket edemeceğiniz şekilde kombinler yapmayın.

Bunu da okuyun: Erkeklere Özel: Bu Kış Daha İyi Giyinmenin 5 Yolu
Kış aylarında giysilerinizi mevsim koşullarına karşı nasıl koruyabilirsiniz? Hangi kumaşları tercih etmeli, hangi aksesuarları kullanmalısınız? Bu yazımız kış aylarında da şıklığından ödün vermek istemeyen erkekler için!

4. Uzun paçalarla hava koşullarını zorlamak

Pantolonlarınızın paçalarının uzun olması kış aylarıda yapabileceğiniz en büyük stil hatalarından biridir. Yağmur, çamur derken hava koşullarının ayakkabılarınızı ve onun hizasındaki herşeyi mahvetme ihtimali olduğundan sizin de bu detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Kış aylarında mümkün olduğunda paçası yerden yüksek pantolon modellerini tercih etmeniz ve bakımlı görünümünüzü korumanızda fayda vardır.

5. Yanlış ayakkabı dokularını tercih etmek

Bir erkeğin şık görünümünün ardından yatan en önemli detaylardan biri bakımlı görünmesidir. Bu görünümün en öne çıkan detaylarından biri ise temiz ayakkabılardır. Kış aylarında bu ihtimal iyice düşük olsa da, dikkat edeceğiniz birkaç şey ile olabildiğince temiz ayakkabılarla gezmeniz mümkün. Süet, kadife gibi riskli kumaşlardan uzak durun ve kaliteli, dayanıklı deri kumaşlardan ayakkabılar tercih edin. Ayakkabılarınıza yağmur suyuna karşı su geçirmez spreylerden sıkarak önlem almayı da unutmayın.