Erkek Gardıroplarının Zamansız Parçası Trençkot Nasıl Giyilir?

Erkek Gardıroplarının Zamansız Parçası Trençkot Nasıl Giyilir?

main

Erkek gardıroplarının hiç şüphesiz en klasik, en zamansız parçalarından biri de trençkottur. Erkek modasında yaklaşık 100 yıldır var olan trençkot ünlülerin kombinlerinden sokak stillerine, onlarca farklı giyinme yoluna sahip. Tüm bu stillerinden ilham alıyoruz ve özellikle kıştan bahara geçiş için ideal bir dış giyim olan trençkot nasıl giyilir sorusunun yanıtını bu kez erkekler için veriyoruz!

Hem haftaiçi hem haftasonu için kurtarıcı: Bej trençkot


Bej, krem rengi ve devetabanı trençkot modelleri için en klasik renklerdir. Özellikle bej rengi trençkot resmi ofis stili için harika bir kurtarıcı olacağı gibi, haftasonu için rahat kombinlerinize de uyum sağlayacaktır.

Resmi bir stil yaratmak istediğinizde bej renkteki trençkotunuzu açık mavi gömlek, klasik kesim siyah kumaş pantolon ve deri ayakkabılar ile kombinleyebilirsiniz. Siyah ayakkabı ve pantolon, ceketinizin bej tonu ile kontrast yaratacak ve daha profesyonel bir duruş sağlayacaktır.

Öte yandan aynı bej trençkotu haftasonu stilinizde değerlendirmek için açık ve canlı renklere başvurun. Beyaz uzun kollu gömleğinizi, hafif taşlanmış mavi kot pantolonunuzla kombinleyin. Ayağınıza da kombininizle uyumlu renklere sahip renklerde sneaker giydiğinizde haftasonu stiliniz hazır demektir!

Trençkot giymenin 6 farklı yolu

  1. Rahat ve zahmetsiz bir stil yaratmak için kombininizin üzerine giydiğiniz trençkotunuzun kollarını kıvırın. Kollarını gelişigüzel bir şekilde kıvırdığınız trençkotunuz stilinize sportif bir hava da katacaktır.
  1. Tüm düğmeleri ilikleyin ama üst düğmenizi açık bırakın. Özellikle içinize boğazlı kazak giydiğinizde o boşluktan görünecek olan kazağınız stilinize bambaşka bir dokunuş yapacaktır.
  1. Kemerli trençkot modellerinin sadece kadınlar için olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Kemer detayına sahip bir trençkot giydiğinizde hem beliniz daha ince görünecek hem de omuzlarınız ve göğüs kısmınız daha geniş görünecektir.
  1. Renk konusunda monokromdan vazgeçmeyin. Yani bej veya krem gibi nötr tonlardaki trençkotunuzun içine siyah-beyaz bir kombin yapın ve bu iki kontrast ton ile renk oyunları yapın.
  1. Trençkotunuzun altına en çok düz kesim ve sigaret pantolonlar yakışır! Cool bir stil yaratmak için bol ve cepli pantolon modellerinden uzak durun, her zaman ince bir stil yaratmaya özen gösterin.
  1. Trençkota en çok yakışan aksesuarların başında atkı ve fular gelir. Kaşmir atkı ve desenli fular modelleri özellikle mevsim geçişlerinde trençkot kombininize farklı bir efekt katacaktır.