Erkek Ev Giyimi İçin 8 Şık Öneri

Erkek Ev Giyimi İçin 8 Şık Öneri

Evlerde bolca vakit geçirdiğimiz günlerde şıklığımıza önem vermezsek olmaz. İşte erkek ev giyimi hakkında işinize yarayacak ipuçları!

Dışarıda her daim şıklığı seven erkekler için evde şıklık kaçınılmazdır. Şık olmak gibi bir arzunuz olmasa dahi evde fazla salaş bir görüntü belki çoğumuz için yaşam motivasyonunu da düşürebilir. Bu bakımdan erkek ev giyimi ayrı bir özen gerektirmektedir. Evde misafir ağırladığınızda veya ev içi etkinliklerinde kendinizi şık hissetmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızı erkek ev giyimi konusuna ayırarak sizi aydınlatalım dedik. Erkek ev kıyafetleri açısından önerilerimiz sizleri bekliyor.

1. Pijamalar

Evde ve yatarken giydiğimiz rahat kıyafetlerden bahsediyoruz. Erkek ev giyimi içerisinde kimisinin çok sevdiği kiminin de ısrarla kaçındığı bir kıyafet pijama. Belki aklınıza eskilerin çizgili pijamalı huysuz amcaları geliyor olabilir ancak pijama seçenekleri artık oldukça fazla. Eğer muzip, eğlenceli, çocuklarınızı güldürecek bir erkek ev pijaması arıyorsanız hayvan veya çizgi film desenli takım pijamaları öneririz. Biraz daha ağır ve oturaklı bir hava istiyorsanız alt ve üstü farklı tonlarda uyumlu renkler ile oluşan pijamalar ideal erkek ev kıyafeti sayılabilir. Toprak renkler de ev içerisinde daha sakin bir hava oluşmasını sağlayacaktır.

2. Eşofman

Dışarıda, spor ve yürüyüşlerde, haftasonu etkinliklerinde her daim yanımızda eşofmanlar erkek ev giyim klasmanında da en üst sıralarda. Son dönemde kalın kumaştan eşofman takımları oldukça moda olmuş durumda. Üzerinde isteğe bağlı farklı baskılar yapılabilen bu erkek için eşofman takımı alt-üst aynı renklerde giyiliyor. Eski beden öğretmeni modeli fermuarlı ve naylon kumaşlardan oluşan aynı renkten takım oluşturan erkek eşofman modelleri ise oldukça demode. Dilerseniz erkek eşofman üst ve altları ayrı renk ve modellerde olan seçenekler de oldukça iyi duruyor.

3. Hoodie Modelleri

Erkek ev içi giyim için her daim tercih edilen üst modelleri ise kapüşonlu hoodie sweatshirtler. Hoodie modellerinde pamuklu gibi klasik kumaşların dışında son dönemde yumuşacık peluş kumaştan olanları da evde sizi sıcacık sarıyor.

4. Polar İçlikler ve Termal Kıyafetler

Erkek ev giyimi dünyasında son yıllarda bilindik outdoor kıyafet markalarının oldukça iyi modelleri de bulunuyor. Özellikle eviniz çok sıcak olmuyor! Kışları serin geçiyorsa sıcak tutan polar kumaşlar ve termal özelliği bulunan kumaşlardan yapılan kıyafetler hem oldukça konforlu hem de şıklıktan ödün vermemenizi sağlıyor.

5. Robdöşambr ve Bornoz

Ev içinde şıklığını düşünen erkek, ev giyiminde robdöşambrdan vazgeçmez. Biraz ağır ve eski tip bir kıyafet olsa da sabahlık ve robdöşambr içerisine ne giydiğinizin önemi olmadan evin içinde ciddi bir hava esmesini ve şıklığınızdan ödün vermemeyi sağlar. Robdöşambrı fazla bulanlar bornoz kullanabilirler. Ev içinde yalnızca banyo sonrasında değil günlük zamanda da kullanılabilen bornoz tasarımları ile keyifli ve konforlu zaman geçirebilirsiniz.

6. Yün Pançolar

Eğer evin içinde her daim sıcacık bir battaniyeyle sarılı dolaşabilmek istiyorsanız yün pançolar sizin için. Güney Amerika yerlilerinin vazgeçilmezi olan bu kıyafet evinizde hem etnik bir şıklık sağlayacak hem de sizi sarıp sarmalayacak.

7. Pofuduk Çizmeler

Erkeklere müjde, yıllarca kadınların tekelindeymiş gibi sokaklarda kadınlar üzerinde gördüğümüz UGG türevi pofuduk çizmeler çoktan ev giyim erkek modasına dahil oldu. Ayak ve bacaklarımızı sımsıkı saran bu keyifli çizmeler ile evin içinde konforlu bir stil yaratabilirsiniz. Panduf Terlik Modelleri İle Evlerde Keyif ve Konfor yazımızı tıklayarak ipuçlarına kavuşun.

8. Sağlıklı Kumaşlar

Erkek ev giyiminde kullanmanız gereken kumaşlar hem sağlığınız hem de cildiniz açısından büyük önem taşır. O bakımdan ev kıyafetlerinde toksik üretim süreçlerinden geçen kıyafetler tercih etmeyin. Onun yerine doğal kumaşlardan, kök boyalar ile boyanmış, dokusu size keyif veren ve alarjen olmayan malzemeleri tercih edin.