Erkeklere Özel: Casual Giyinme Rehberi

Erkeklere Özel: Casual Giyinme Rehberi

1168

Gündelik stilinizde kusursuz bir görünüm yaratmak için dikkat etmeniz gereken giyim ipuçlarını keşfedin!

Casual giyim birçok erkeğin ilgisini çeken bir konu. Bir diğer deyişle gündelik giyimde şıklığı yakalamanın yolu diyebileceğimiz casual stiller yaratmak için nelere dikkat etmeli? Gardıroplarınızda hangi temel parçalar bulunmalı ve onları nasıl kombinlemeli? Erkeklere özel casual giyinme rehberi bu yazımızda!

Kıyafetin üzerinize tam oturmasına özen gösterin

Kıyafetinizin üzerinize tam oturup oturmaması casual giyimde en önemli detayların başında gelir. Fit bir giyim için hakim olmanız gereken iki konudan biri stilinizin nasıl olacağı, diğeri de vücut tipiniz olacaktır. Yaz aylarında belki çok daha kolay olan fit giyim kış aylarında cepli gömlekler, bol pantolonlar, kabanlar derken çok daha özen göstermeniz gereken bir konu olacaktır.

Hangi kıyafetle rahat hissettiğiniz önemli

Gündelik giyimde erkek modası sezon trendleri mutlaka takibinizde olmalı. Fakat her ne kadar moda olursa olsun, giydiğiniz kıyafetin içinde kendinizi rahat hissetmiyorsanız, o parçalara yatırım yapmanızın hiçbir manası olmayacaktır. Dolayısıyla içinde kendinizi özgüvenli hissedeceğiniz trendlere bağlı kalın.

Sadeliği her zaman koruyun

Minimal stil son yıllarda popülerliğini yitirmiyor. Aynı şekilde erkekler için minimal stil de artık bir trendden ziyade gündelik giyim için en ideal görünümü yakalamanın yolu oluyor. Renklerde, desenlerde ve aksesuarda her zaman minimalliği yakalamanız, alacağınız riski de minimuma indirecek ve az çaba ile şıklaşmanızı sağlayacaktır.

Bunu da okuyun: Erkeklere Özel: Stilinizi Her Zaman Korumak İçin 10 Püf Noktası
İyi görünmek her zaman çok para harcamak demek değildir. Stil sahibi olmak bazı giyim kurallarını doğru bir şekilde uygulamaktan geçer. Bazı püf noktalarını iyice benimsediğinizde ve uyguladığınızda çok fazla zaman ve efor harcamadan stil sahibi görünebilirsiniz.

Detaylara önem vermeden olmaz

Sadece bir jean ve tişört ile erkek kombini yapacağınızda bile aslında şıklığınızı belirleyecek birçok detay doğar. Tabii eğer sıradan bir görünüm yaratmak istemiyorsanız! Tişörtünüzün kol boyu ne kadar olacak? Tişörtünüzü içinize mi sokacaksınız yoksa pantolon dışına mı bırakacaksınız? Jean’inizin paçasını kıvaracak mısınız? Yüksek belli mi düşük belli mi giyeceksiniz? Bu soruların yanıtını vücut tipiniz için en doğru seçimlerle yanıtlayın.

Casual giyim için olmazsa olmaz 6 parça

Gardırobunuzda bu 6 parçayı bulundurmanız, casual giyim konusunda birkaç adım ileride olmanızı sağlayacaktır. Böylece kombinleriniz için saatlerce düşünmenize gerek olmayacak ve şıklığınız garanti olacaktır!

Erkek denim pantolon

Neredeyse İkinci Dünya Savaşı’ndan beri erkekler için bir üniforma gibi olan bu klasik parça popülerliğini hiçbir zaman yitirmeyecek.

Erkek tişört

Her erkeğin gardırobunda birkaç temel renklerde ve çizgili desenlerde, bisiklet yakalı klasik erkek tişörtleri mutlaka bulunmalı.

Beyaz sneaker

Spor ayakkabı da casual erkek giyim için en önemli parçalar arasında. Özellikle temiz, bakımlı sneaker’lar stilinizi bambaşka bir yere taşıyacak. Özellikle beyaz erkek spor ayakkabı modelleri mutlaka bulunmalı!

Hafif ceket

Bomber ceketlerden denim montlara, erkek modasının en kült tamamlayıcı parçaları olan hafif ceket modellerine gardırobunuzda mutlaka yer açın.

Çok amaçlı kazak

Kimi zaman bir tişörtün üzerine kimi zamansa bir gömleğin tamamlayıcısı olarak giyilebilecek düz renklerde klasik erkek kazakları da her gardıropta yerini almalı.

Deri sırt çantası

Erkeklerin çanta seçimi de en az kombinindeki diğer parçalar kadar önemli. En ideali ise şık bir erkek deri sırt çantası edinmek olacaktır.