Erkeklerin Çanta Seçiminde Yaptığı 5 Hata

Erkeklerin Çanta Seçiminde Yaptığı 5 Hata

2115

Hangi kombinde hangi çanta kullanılmamalı? Renklerde uyumsuz olmamak için nelere dikkat etmeli? Ortama uygun çanta modeli nasıl seçilmeli? Yanıtları bu hatalarda keşfediyoruz.

Her ne kadar kusursuz bir kombin yaparsanız yapın, doğru çanta modelini seçmediğiniz sürece stiliniz o kusursuzluğunu gösteremeyecektir. Bunun için renk seçiminden dokuya, farklı ortamlarda farklı model seçimlerinden bakımsız deri ve süet kullanmaya; erkeklerin çanta seçiminde yaptığı 5 hatayı keşfedin ve siz de bu hatalara düşmeyin!

1. Yanlış çantayı yanlış kombinde kullanmak

Nasıl ki bir kravat için ya da bir sneaker için farklı uygunlukta zamanlar ve mekanlar vardır, aynı durum erkek çanta modelleri için de durum farklı değildir. Örneğin deri iş çantası hafta sonu tatil kaçamaklarınız için uygun olmayacak, sırt çantası ise hafta içi ofis kombinlerinize oturmayacaktır. Dolayısıyla doğru ortama doğru çantayı kullanmayı ihmal etmeyin. Eğer illa ofise giderken sırt çantası takmak istiyorsanız onu şık bir deri tasarımdan seçin.

2. Renk seçiminin ne kadar önemli olduğunu unutmak

Casual bir stil yaratmak isteyenler erkek aksesuarlarının ne kadar önemli olduğunu bilirler. Doğru bir çanta, baştan aşağı kıyafetinizi bambaşka bir hava sokma gücüne sahiptir. Ama çantanızda yanlış bir renk seçimi yaptığınızda her şeyi mahvetme ihtimaliniz de yüksektir. Dolayısıyla kullanacağınız çantayı seçerken kıyafetinizle uyumundan, ayakkabınızın doku ve tonu ile uyumuna, birçok renk detayına dikkat etmenizi öneririz.

3. Çantanın amaca uygun olmaması

Nasıl ki elinizde bir sürü dokümanla bir toplantıya giderken yanınıza küçük bir çanta alıp, dokümanlar elinizde darmadağınık bir şekilde olmanız tuhaf olacaksa, hafta sonu kahve içmeye çıktığınızda içinde bilgisayar gözünden koskocaman alanlara, o gün için gereksiz detay bulunduran bir çanta takmanız da gereksiz olacaktır. Dolayısıyla farklı senaryolar için farklı erkek çantası modellerine sahip olmanızda fayda vardır. Böylece onları amaca uygun şekilde kullanabilirsiniz!

Bunu da okuyun: Erkeklerin Kış Mevsiminde Dikkat Etmesi Gereken 5 Stil Hatası
Hangi eldivenden uzak durmalı? Hangi ayakkabıları rafa kaldırmalı? Hangi kombine hangi bereyi takmalı? Pantolonların paçaları nasıl olmalı? Kış aylarında dikkat etmeniz stil ipuçları bu yazımızda!

4. Suni deri çanta kullanmak

Burada konu ucuza kaçmakla ilgili… Her ne kadar karşımıza çokça çıksa da, suni deri yerine gerçek deri erkek çantaları takmak stilinizi çok daha şık ve kaliteli bir yere taşıyacaktır. Dolayısıyla bu detaya önem verin.

5. Süet ve derilerin bakımını ihmal etmek

Her ne kadar doğru çantayı seçseniz de, onu bakımlı bir şekilde kullanmadığınızda sonuç yine olumsuz olacaktır. Özellikle deri ve süet çantalar, bakımsız olduklarında en şık kombini bile kötü gösterebilirler. Dolayısıyla deri bakım malzemeleri ve süet bakım malzemeleri ile çantalarınızın bakımlarını düzenli olarak yapın. Onları temiz tutun!