En İyi Casio Saatler

En İyi Casio Saatler

Saat dünyasında kült bir marka olan Casio’nun en meşhur modelleri karşınızda!

Teknoloji ve markalaşma oldukça hızlı ilerliyor. Yıllar asla tükenmeyeceğini düşündüğümüz bazı markaları geride bırakırken, bazıları ise yaşamaya devam ediyor. Casio, Japonya’nın saatleriile bildiğimiz teknoloji markası. 90, hatta 80 öncesi doğanlarımızın dahi çocukluğundan bildiğimiz casio saatartık kendi koleksiyonerleri ve fanları bulunan bir kült sayılabilir. Zamanında bize uzay teknolojisi gibi gelen bazı modelleri günümüzde dahi kullanılırken, günümüz teknolojisine ayak uyduran casio saatlerpiyasalara sunuluyor. Bu yazımızda sizler için casio saat dünyasını güncelliyoruz!

Casio, Japonya menşeli, çok uluslu bir teknoloji firması olarak, ilk tam elektronik hesap makinelerini, ev tipi taşınabilir elektronik müzik aletlerinden tutun da bilgisayar modellerine, dijital fotoğraf makinalarına pek çok ürünün geliştiricisi ve üreticisidir. Saatleri ile kendine has bir tarz oluşturmuş, teknoloji ile günümüz imajına etkisi büyük olmuştur. Casio saatdeyince günümüzde şu modeller öne çıkıyor.

Casio Edifice

Casio saatlerinin Edifice serisi, zeka ve hız sloganı ile tüketiciyle buluştu. Casio Edificegörsel olarak geniş bir stil skalasına uyum sağlarken, casiofirmasının en gelişmiş saatteknolojisini kullanıyor. Saat, güneş enerjili çalışma sistemleri, adımsayar özelliği, akıllı telefon bağlantısı ile güncel teknolojileri sürdürülebilir enerji ile birleştiren modelleri mevcut. Mineral cam ve su geçirmez özellikleri ile spora ve doğa etkinliklerine uygun. Öte yandan Edifice serisi farklı renk veya metal kordonları, analog veya dijital saat göstergeleri ile kendi stilinize özel kombinleyebileceğiniz, pek çok farklı giyim ile uyum sağlayabilecek seçenekler sunuyor. Güneş enerjili kronograf yenilenebilir enerjiyi önemseyenler için uygunken, smart casual uyum için şık olmayı önemseyenlere uygun veya sınırlı sayıda özel üretim Edifice saatleri bulmak mümkün.

Casio G-Shock

Casio saat modellerinden yılların eskitemediği bir model de karbon saatler arasında Casio G-shockmodelidir. G-shock modellerinin son gözdesi en yüksek modeli G-2000’de özel dayanıklı kauçuk kordon, darbeye dayanıklı özel düğme yapısı dışında teknolojik olarak akıllı telefon bağlantısı, gps özellikleri mevcut. Dış düğmeye olan gereksinim azalmış, görünüm olarak da yenilenen kadran ile G-Shock sporcu saati olma özelliğinden urban ve outdoor nosyonlarını birleştiren bir alana doğru kaymış. G-2000 modellerinin kayışını değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede yalnızca spor kıyafetlerinize değil daily casual tarza da pek rahat uyum sağlayabiliyor.

G-shock modelleri arasında teknik özellikler açısından darbelere dayanıklı mineral camlı olanlar, dalgıçlar ve su sporları yapanlar için 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliğini koruyanlar mevcut.

Saatler Led ışık teknolojisi kullanıyor, kadran için ayrı bir Led barındırıyor. Dünya saati, geri sayım sayacı, 5 günlük alarm özellikleri, sinyal, kol kaydırma özelliği, otomatik takvim, pilli modellerde en az 2 sene pil ömrü göze çarpan özelliklerden.

G-shock genelde casio erkek saatiolarak bilinse de kadınların da kullandığı uniseks olarak geçiyor. Kadınlariçin kırmızı tonlarda kayışlar, daha da dişil bir görünüm isteyenler için G-Shock, kendi içinde casio bayan saatleriserisini oluşturmuş. B-800 olarak geçen bu modeller, canlı ve farklı renk kategorisine sahip.

Casio G-Baby serisi ise gençler tarafından tercih edilen, yine renkli ve genç tasarımları G-shock teknolojisi ile buluşturuyor.

Casio Protek

Casio üretimi saatler arasında outdoor sporları ve profesyonel outdoor aktiviteleri denilince akla Casio Protek gelir. Protek serisi, basitten fonksiyonel özelliklerine göre profesyonel kullanıma doğru gitmektedir. Protek Smart akıllı saatleri, üç uydudan GPS alma ve renkli haritada yer gösterme özelliğine ve radio kontrolüne sahiptir. Radyo kontrollü Climber Line PRW serisi ve bluetooth özelliğine sahip Climber Line PRT serisi trekking, tırmanış, bisiklet, uzun kamplar ve outdoor aktivitesi için oldukça uygun saatlerdir. PRG serisi ise kumaş kordon gibi seçenekleriyle şehirli tarza daha uygun, haftasonu etkinlikleri için ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak saatlerden oluşur.

Casio F-91

Efsanevi seri Casio F-91ilk çıktığı zaman tüm dünyaya yayılan, dijital saat denilince hala ilk akla gelen modeldir. Türkiye’de askere giderken alındığı ve askerde kullanıldığı için asker saati olarak da bilinen bu dayanıklı, efsane casio saatler uzun yıllar sonra bu kez tasarımıyla “retro” ve “vintage” olarak tekrar göz önüne çıkmıştır. Casio firması yıllar sonra yenilediği modellere Casio F-91wve F-91ws modelleri ile devam etmiştir. Farklı renk, şeffaf kordon, özel üretim gibi modellerle zenginleştirilen bu saatler, silikon malzemeden yapılma. Su geçirmezlik, led ışık teknolojisi, dijital saat, alarm gibi geleneksel özellikleri ve ulaşılabilir fiyatlarıyla en demokratik saatlerdir. Son dönemde bu saatleri yalnızca erkek kol saatleri olarak değil, bayanların da kollarında uniseksolarak şık kıyafetlerle dahi kombin olarak görebiliriz.