En İyi 4 Ceket Pantolon Kombini

En İyi 4 Ceket Pantolon Kombini

main

Spontan alışveriş ile akıllı alışveriş arasındaki en önemli fark ikincisinin planlama gerektirmesi. “Akıllı alışveriş, akıllı erkeğin gardırobunu akıllıca planlamasıdır” sözüne katılıyorsanız ve stilinizin olmazsa olmazı ceket-pantolon ikilisiyse, alışverişten önce iyi bir ‘kombin planı’ yapmanıza yardımcı olabiliriz. Her ortama uygun, uzun uzadıya düşünmenize gerek kalmadan şıklığınızı garantileyecek 4 formül karşınızda.

1
Giorgio Armani, Jaeger

1. Beyaz blazer ceket + Lacivert klasik pantolon

Ferahlığı ve doğal şıklığıyla beyaz yaz için ideal seçim. Üste tam oturan beyaz ceket ve lacivert pantolon kombini ise jilet gibi bir görünümün garantisi. Bu arada beyaz cekete siyah ve bej pantolon da fazlasıyla yakışıyor. Beyaz altına beyazı ise pek tavsiye etmiyoruz.

2
Sisley, G-Star Raw

2. Lacivert blazer ceket + Bej chino pantolon

Erkek giyimin iki temel parçası, iki ana rengiyle bir arada. Dahası, klasik ve spor stilin mükemmel bir kombinasyonu ile karşı karşıyayız. Bu ikiliyle hata yapmak neredeyse imkansız.

3
Jack & Jones, Gucci

3. Takım ceketi + Jean pantolon

Yün, tüvit veya pamuk dokuma takım ceketlerini düşünün. Böyle klasik bir parçayı jean pantolonla kombinlemek riskli geliyorsa çözüm; giyeceğiniz jean mutlaka koyu renk olsun. Hatta koyu indigo tonundan şaşmayın deriz.

4
Lardini, Neil Barrett

4. Desenli ceket + Düz pantolon

Tercihiniz ister belli belirsiz, ister cesur desenli bir ceketten yana olsun, altına nötr renkli (örneğin gri, siyah ya da bej) klasik pantolon giydiğiniz sürece sorun yok. Her iki parçanın da üzerinize tam oturması ve benzer kesimlere (slim fit, regular fit, loose fit…) sahip olması bir başka önemli nokta.

Fotoğraflar: Massimo Dutti, Lyst