Elbiseniz İçin En Uygun Topuklu Ayakkabı Modelini Bulun

Elbiseniz İçin En Uygun Topuklu Ayakkabı Modelini Bulun

4518

Hangi elbise ile hangi topuklu ayakkabı modeli gider? Renk ve topuk boyları hakkında tüyolar burada!

Giydiğiniz elbisenizin renginin topuklu ayakkabınızla olan uyumu nasıl olmalı? Ya da vücudunuz ve stiliniz için ideal olan topuk boyu nedir? Bu iki sorunun yanıtı, elbise-topuklu ayakkabı ikilisinde en iyi kombini yapmanız için son derece önemli. Siz de yazımızdaki ipuçlarına göz atın ve elbiseniz için en uygun topuklu ayakkabı modelini bulun.

Doğru rengin ne olduğuna karar verin

Elbiseniz ile uyumlu bir topuklu ayakkabı seçmek için öncelikle renk konusuna özen gösterin. Örneğin canlı renklerde bir elbise seçiyorsanız topuklu ayakkabınızın siyah olmasına özen gösterin. Eğer elbiseniz ışıltılı ise nötral tonlarda ayakkabılar seçin.

Siyah veya kahverengi bir elbiseye parlak renklerde ayakkabılar zenginlik katabilirsiniz. Eğer nötr tonlarda sade elbise giyecekseniz de canlı renkleri çarpıcı desenlerle buluşturmuş topuklu ayakkabı modelleri deneyebilirsiniz.

Çok renkli ve desenli elbise giydiğinizde yapmanız gereken şey desenlerin içinden bir renk almak. Yani örneğin mor ve pembe renklerde geometrik desenli bir elbise giyiyorsanız ayakkabınızı morun koyu tonlarından seçebilirsiniz.

Baştan aşağı tek renkten kaçının! Her ne kadar kulağa kolay gelse de göze pek hoş gelmeyebilir! Özellikle siyah ya da beyaz harici giyinmekten bahsediyoruz tabii… Örneğin mavi bir elbise giydiğinizde mavi bir çanta alıp, birebir aynı tonlarda mavi topuklu ayakkabı giymeniz stilinizi bozabilir. Eğer illa ki aynı renk paletinden gitmek istiyorsanız, renk tonlarında deneme yapabilirsiniz. Örneğin açık pembe bir elbise giydiğinizde ayağınıza koyu ve canlı pembe tonlarında bir topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

Doğru topuk boyunu ve formunu seçin

Topuklu ayakkabı seçiminde bir diğer önemli detay da topuğun boyu olacaktır. Eğer dar bir elbise giyiyorsanız stillettto ayakkabılar sizin için en ideal seçenek demektir. Stiletto ayakkabılar sizi olduğunuzdan çok daha uzun ve ince gösterme gücüne sahiptir.

Bunu da okuyun: Topuklu Ayakkabıların Ayaklarınızı Acıtmaması İçin Yapmanız Gerekenler
Topuklu ayakkabılar ile yürümek her ne kadar harika bir his olsa da, kimi zaman acısı bu hissi yerle bir edebilir. Ama bu 10 ipucu ile adım atarken korkmanıza hiç gerek yok!

Eğer daha sevimli ve feminen görünmek istiyor ve özellikle romantik ve nostaljik detay ve kesimlere sahip bir elbise giyiyorsanız orta ve kısa topuklu ayakkabılar sizin için idealdir.

Eğer kısa boyluysanız ve bacaklarınızın ortada olduğu bir elbise giyiyorsanız size önerimiz bilekten bağlı ayakkabılardan sakınmanız. Çünkü bu tip topuklu ayakkabı modelleri sizin olduğunuzdan daha kısa boylu gösterebilir.

Eğer ayaklarınız büyük numaraysa oval ya da kare formlu topuklulara sahip ayakkabıları tercih edin. Ayaklarınızın olduğundan büyük görünmesine neden olacak konik ya da sivri topuklu ayakkabı modellerinden uzak durun.