Düğüne Hazırlık: 2018 Gelinlik Trendleri

Düğüne Hazırlık: 2018 Gelinlik Trendleri

3537

Uzun pelerinlerden kapalı boyun tasarımlarına, siyah aksesuar detaylarından kollarda kocaman kurdelelere; 2018 gelinlik trendleri!

İlkbahar ve yaz düğünleri hiç de uzakta değil. Gelinlik için kararı vermekten mekanı belirlemeye, saç ve makyaj seçmekten davetli listelerini oluşturmaya; hazırlıklar şimdiden başlamış olmalı! Biz de size gelinlik modası konusunda ipuçlarını vermek istedik ve 2018 ilkbahar ve yaz sezonunun gelinlik trendlerini mercek altına aldık.

1. Uzun pelerinler

Fotoğraflar: Berta, Monique Lhuillier, Alexandra Grecco
Pelerin görünümleri son yıllarda gelinlik modası dendiğinde karşımıza ilk çıkan detaylar arasında. Herhangi bir kabarıklık detayı olmayan, sade ve özellikle de dar gelinlikler için harika bir fikir olan pelerinleri uzun kesimlerde kullanarak masallardan çıkmış gibi görünebilirsiniz.

2. Kısa kaplar

Fotoğraflar: Peter Langner, Alexandra Grecco, Monique Lhuillier

Hem kabarık hem dar kesim gelinlikler için ideal olan trend de kaplar! Omuz üzerinden sarkan bu kısa pelerin görünümlü tasarımlar özellikle trend takipçisi gelinlerin favorisi olacak. Tül detaylı zarif kaplı gelinlikler ile düğününüzde kendinizi prenses gibi hissedebilirsiniz.

3. Siyah ve beyaz

Fotoğraflar: Vera Wang, Carolina Herrera, Reem Acra

Bu sezonun en iddialı trendi ise siyah ile beyazın birlikteliği oldu. Vera Wang’den Carolina Herrera’ya, Marchesa’dan Reem Acra’ya, dünyaca ünlü moda evlerinin 2018 ilkbahar yaz koleksiyonlarından görülen bu gelinlik trendi ile kurdeleler, kuşaklar, saç aksesuarları, eldivenler derken siyah detaylar beyaz elbiseleri süslemeye başladı.

Bunu da okuyun: Düğün Gününde Sizin İçin İdeal Parfümü Bulmanın 5 Yolu
Düğün hazırlığında mekandan gelinliğe, dekorasyondan saç ve makyaja, birbirinden fazla detay arasında parfüm seçimi de oldukça önemlidir. Peki sizin için ideal düğün parfümünü seçmek için nelere dikkat etmelisiniz?

4. Gök mavisi detaylar

Fotoğraflar: David’s Bridal, Mira Zwillinger, Rivini

Kimi zaman pembe, kimi zaman gümüş tonları beyaz gelinliklerin rengini kıran trendler olur. Bu yıl da karşımıza gök mavisi var! Gelinliğine biraz renk katmak isteyenler için tavsiye edebileceğimiz bu sezon trendi ile adeta kış masalından uyanmış bir peri kızı gibi görünebilirsiniz. İster gelinliğinizin tamamında ister işleme detaylarında gök mavisinin zarafetinden faydalanabilirsiniz.

5. Boyunlar kapalı

Fotoğraflar: Marchesa, Dany Mizrachi, Mira Zwillinger

Önümüzdeki sezonun gelinlik trendlerinden biri de bu zarif elbiselerin boyun kısımlarında! Kimi zaman kolye gibi kimi zaman sadece tüylerden bir peluş gibi kimi zaman ise gelinliğin işlemelerinin devamı gibi görünen bu boyunluk detayları ile 2018 ilkbahar yazının en cool gelinleri siz olabilirsiniz.

6. 2018 Gelinlik Trendleri: Kollarda kocaman kurdeleler

Fotoğraflar: Sachin&Babi, Carolina Herrera

Son olarak sezonun en nostaljik gelinlik trendi ile karşınızdayız! Kol ve omuz kesimlerinde kocaman kurdeleler bu sezonun öne çıkan detayları arasında oldu. Sachin&Bobi, Carolina Herrera ve Marchesa’nın yepyeni gelinlik koleksiyonları sizlere bu konuda ilham verebilir.