Denim on Denim Giyinmenin İpuçları

Denim on Denim Giyinmenin İpuçları

1464

Hem üzerinize hem altınıza kot giyerken bu trendin hakkını vermek ve şık görünmek istiyorsanız bu yazımızdaki ipuçlarına bakın!

Her dönem moda olan, hiçbir zaman popülerliğini yitirmeyen denim on denim trendi özellikle sonbahardan kışa geçiş dönemi için ideal! Ama bu trendi benimseyeceğiniz vakit fazlasıyla dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Çünkü şıklık ve rüküşlük arasında çok ince bir çizgi var. İşte denim on denim giyinmenin ipuçları ve bu kombinleri yaparken hem yapmanız hem yapmamanız gerekenler!

Başlangıç aşamasındaysanız renklerle oynayın

Eğer bu konuda çok yeniyseniz ve mavi kotların farklı tonlarını bir araya getirmek konusunda çekingenseniz önce farklı renklerde denim kumaşları kombinlemeyi deneyin. Örneğin beyaz kot pantolon ile mavi denim ceketi ya da siyah kot pantolon ile açık mavi denim gömleği birleştirmek gibi…

Aksesuarda denimden uzak durun

Baştan aşağı kot kumaşlara bürünmek aksesuarlarda da denim kullanacağınız anlamına gelmez. Bilhakis uzak durmanızda fayda vardır. Kot kumaşından şapka, denim ayakkabı ya da denim saç bandı gibi detayları kombininizde asla kullanmayın.

Vücudunuzda belli bölgeleri ortaya çıkarmak ya da saklamak için tonları iyi kullanın

Genel bir kural olarak bilmeniz gereken şey, açık denim tonlarının vücudunuzdaki bölgeleri öne çıkarmak açısından, koyu denim tonlarının ise daha ince bir görünüm yaratmak açısından kullanılmasıdır. Birçok kadın tarafından koyu renk denim pantolonlar, açık renkte ceket ya da bluzlarla kombinlenir.

Bunu da okuyun: Skinny Jean’leri Giymenin En Güzel Yolları

Hangi skinny jean sizin için en iyisi? Hangi okazyonda hangi dar kotu giymeli? Dar kotları en güzel şekilde nasıl kombinlemeli? İpuçları burada!

Alt üst aynı dokuda ve tarzda olmasın

Denim on denim giyinmenin en büyük kurallarından biri aşırı uyumdan kaçınmaktır. Altınıze giydiğiniz parça ile üstünüze giydiğinizin renk tonu, dokusu, yıkaması, kumaş türü aynı olmamalı. Aşırı uyumlu kombinler stili baştan aşağı bozacaktır.

Lüks detaylarla stilinizi hareketlendirin

Denim on denim kombinler yaptığınızda stilinizi lüksleştirmekten çekinmeyin! Upuzun topuklu ayakkabılar, şık bir blazer ceket, kıpkırmızı bir ruj ve göz alıcı küpeler bol denimli bu stilinize çarpıcı bir hareket katacak ve stilinizi bambaşka bir yere taşıyacaktır.

Western stilinden ilham almayın

Denim on denim deyince aklınıza Western filmleri ve birtakım kovboy stilleri gelebilir. Fakat bu size ilham veren bir durum olmasın. Hatta mümkünse denim ve denim kombininizi kovboy botları, kovboy şapkaları, Western tarzı kemerler ve boyun fularları ile tamamlamaktan kaçının.