Daha Uzun Görünmek İçin 10 Giyim Hilesi

Daha Uzun Görünmek İçin 10 Giyim Hilesi

6346

Boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için gardırobunuzda birkaç detaya dikkat etmeye ne dersiniz?

Boyunuzu olduğundan daha uzun göstermenin aslında birkaç giysi hilesi ile son derece kolay olduğunu biliyor muydunuz? Seçeceğiniz birkaç parça ve bu parçaları doğru şekilde giyme ile gerek bacak gerek gövde boyunuzu çok daha uzatabilirsiniz. İşte karşınızda daha uzun görünmek için 10 giyim hilesi!

1. Her zaman dikey

Sizi adeta bir sütun gibi gösterecek giysilere yatırım yapın. Sütun derken kast ettiğimiz dikey çizgi, dikey pile ve boyut detaylarına sahip parçalar giyerek, tam aksi olan yatay efektli giysilerden tamamen kaçınmaktır. Gerek dikey çizgiler gerekse dikey pile gibi boyutlar güzel bir illüzyon yaratacak ve sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

2. Yüksek belli kotlar

Yüksek belli kot giymek de boyu uzun gösteren hileler arasındadır. Hem bacak boyunuzu olabildiğince uzun gösterecek hem de üst bedeninize dikkatleri çekecektir.

3. Monokrom kombinler

Boyunuzu olduğundan uzun göstermek için yapabileceğiniz bir diğer giyim hilesi de tek renk kıyafet kombinlerine yönelmek olacaktır. Bu şekilde yine sütun mantığında bir hile yaratmış olacak ve hiç risk almadan bacak boyunuzu da iyice uzun göstereceksiniz.

4. Mikro desenlere yatırım

Özellikle eğer ufak tefekseniz, desenleri küçük küçük olan kıyafetler sizi daha uzun gösterme etkisi yaratabilecektir. Aksine, makro desenlerden mutlaka uzak durun ve minimal desenli kıyafetlere yatırım yapın.

5. Bot/çizme seçimi

Bot seçimi de boyunuzun görünümü açısından son derece önemlidir. Ya süper uzun ya da süper kısa seçimler yapmanızı öneririz. Ara boylar her zaman risklidir. Örneğin ya bilekte biten botlar giyin ya da diz üstü çizmeler tercih edin.

6. Sivri burun detayı

Sivri burunlu ayakkabıların boyu daha uzun gösterdiğini biliyor muydunuz? Sadece topuklu değil, düz tabanlı ayakkabılarda da sivri burun detayına dikkat edin ve bu minicik hile ile boyunuzu çok daha uzun gösterin.

7. Gömlekler içeri

Eğer boyu daha uzun gösteren kuralları uygulamak istiyorsanız bol, geniş kıyafetler kesinlikle uzak durun. Nasıl ki büyük, makro desenler sizi daha kısa ve geniş gösterir, bol ve salaş kıyafetler de aynı etkiyi yaratacaktır. Dolayısıyla bu tip bol gömlek vb giysiler giydiğinizde en azından pantolonunuzun içine sokmayı deneyin. Mümkün olduğunca dar üstleri tercih edin.

8. V yakanın gücü

V yakalı üstler çok daha uzun bir gövde görünümü yaratır. Dolayısıyla sizi çok daha uzun gösterir. Bu hile de üst giyim seçimlerinizi yaparken her zaman aklınızda bulunsun.

9. Nötral ayakkabı efekti

Eğer ayakkabılarınız cildinizle yakın bir renkse birbirleriyle bütünleşirler ve bacak boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösterirler. Bacakların uzun görünmesi demek, sizin otomatikman uzun görünmeniz demektir.

10. Yapılmaması gerekenlere dikkat

Son maddemiz ise yapılması kadar önemli olan yapılmaması gerekenlerle ilgili:

– Asla kapri pantolon giymeyin

– Aşırı dar giysiler giymeyin

– Yatay çizgilerden uzak durun

– Baştan aşağı desenlerden, desenli kombinlerden uzak durun