Çalışan Kadınların Gardırobunda Bulunması Gereken 7 Parça

Çalışan Kadınların Gardırobunda Bulunması Gereken 7 Parça

3001

Blazer ceketten klasik siyah elbiseye, trençkottan nötral topuklu ayakkabıya, düz kesim pantolondan kaliteli deri çantaya; iş kadınları için seçtiklerimiz burada!

Herhangi bir gündeki stiliniz bir yana, iş hayatınızdaki stiliniz başka bir yana! İş arkadaşlarınızın üzerinde bırakacağınız izlenimden toplantılardaki ciddiyetinize, birçok detayı önemli ölçüde etkileyen ofis kıyafeti seçimi en az işiniz kadar ciddiye alınması gereken bir konu. Peki her zaman üzerine fazla düşünüp kombinler yapmaya vaktiniz ve haliniz olmayabilir. Öyle zamanlarda ne yapmalı? Gardırobunuzda en klasik parçaları bulundurarak basit bir şekilde şıklık yaratmalı! İşte çalışan kadınların gardırobunda bulunması gereken 7 parça!

1. Yıllar boyu giyilebilecek blazer ceket


İş kadınlarının gardıroplarına yapabileceği en büyük yatırımlardan biri blazer ceket modelleridir. İster konforlu şıklık yaratmak üzere kot pantolonun üzerine, ister klasik şıklık yaratmak için etek üzerine giyiliyor olsun; blazer ceketler her çalışan kadının gardırobunda en az 3 renk çeşidiyle bulunmalı!

2. Klasik siyah elbise


Ne aşırı dar ne aşırı bol; ideal kesimde bir siyah elbise iş kadınlarının gardıropları için en temel parçalardan bir diğeridir. Siyah elbise ne giyeceğinize karar veremediğiniz toplantı günleri ya da sadece klasik olmak istediğiniz ofis günleri için olmazsa olmazlardan biridir!

3. Şık bir kol saati


İster klasik bir elbise giyiyor olun ister gömlek ve kot ikilisini; doğru aksesuarlar stilinizi olduğundan bambaşka bir hale sokacaktır. Özellikle doğru seçilmiş bir kol saati söz konusu ise ofis kombininiz çok daha sofistike ve çok daha ciddi bir duruş kazanacaktır.

4. Düz kesim kumaş pantolon


Yine ofise ne giyeceğinize karar veremediğiniz bir gün ve kendinize kurtarıcı bir parça arıyorsunuz. İşte tam da böyle anlar için gardırobunuzda bulunması gerekenlerden biri de düz kesim kumaş pantolon modelleridir. En az 2 çift siyah, 2 çift nötral tonlar ve 2 çift lacivert bulundurmanızda fayda vardır. Hem gömlek ve bluzlarınızla kolayca kombinlenecek hem de ister topuklu ayakkabı ister babetlerle güzel duracak bu pantolonların üzerinize tam oturmasına dikkat etmeniz yeterli.

Bunu da okuyun: Ofis Stili: Kot Pantolonu Nasıl Giymeli?
Jean pantolonunuzu ofise uyarlayarak, onu olabilecek en profesyonel şekilde kombinlemeye ne dersiniz? İşte ofis stilinde kot pantolon giyerken dikkat etmeniz gereken kurallar…

5. Ten rengi topuklu ayakkabı


Her iş kadınının sahip olması gereken ayakkabı modellerinin başında bej, vizon, pudra gibi ten renklerinde bir topuklu ayakkabı gelir. Seçeceğiniz ayakkabının topuk boyunun sizi en rahat hissettirecek uzunlukta, kalınlıkta ve konforda olmasına özen gösterin.

6. Kaliteli deri çanta


Ofis çantası için seçiminizi öncelikle kaliteli materyallerden yana yapın. Dış görünüşü ile stilinize şıklık katacak çantanızın iç tasarımı da oldukça önemli. İçine tablet, ajanda, cüzdan, kalem, anahtar, defter gibi birçok farklı ürünü organize bir şekilde koyabilmeniz ve dağılmadan kullanmanız önemli. Bu sebeple iç kısmı çok cepli deri çanta modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

7. Trençkot


Son olarak gardıropların en zamansız parçalarından birinde sıra! Hemen her stille uyum sağlayabilen ve modası hiçbir zaman geçmeyen trençkot modelleri her iş kadının gardırobunda mutlaka yer almalı. Hemen her kombininizle uyum sağlayacak nötral tonlarda trençkotlar seçmenizde fayda vardır.