Bu Yılın 5 Sokak Modası Trendi

Bu Yılın 5 Sokak Modası Trendi

Deniz kabuğu aksesuarlardan tropik motiflere, neon batiklerden zebra desenlerine; moda haftalarında sokaklara göz attık ve sezonun öne çıkan 5 trendini sizler için yakaladık!

New York’tan Paris’e, Milano’dan Londra’ya; moda haftaları sadece defileleri ile değil, defileleri izlemeye gelen veya sokakları dolduran modeller, fotoğrafçılar, editörler, tasarımcıların üzerinde görülen “sokak modası” stilleri ile de sezonun modasını belirliyor. Bu yılın moda haftalarının sokak modası trendlerine göz attığımızda bakın karşımıza neler çıktı?

1. Tropikal desenler


Hawaii desenler ve sörfçülerden ilham alınarak tasarlanan tropikal desenli üstler bu sezon çok moda olacak. Yazın özellikle tatillerinizde giyebileceğiniz ya da tatile gitmediğinizde yaz esintisini şehir kombinlerine taşıyabileceğiniz egzotik desenler arasında yapraklar, palmiyeler, kuşlar gibi baskılara yönelebilirsiniz.

2. Neon batik


Sokak modası trendleri bize gösteriyor ki bu yıl her yer pasparlak, capcanlı renklerle dolup taşacak. Renklerin enerjisi kombinlere damgasını vuracak. Bu sezonun bir diğer sokak modası trendi olan batik de yıllar sonra yeniden karşımızda. Batik tekniği ile boyanmış tişörtler, sweatshirt’ler, taytlar neon trendi ile bir araya gelerek en canlı renklerle bu sezon her kadının gardırobunda olmalı!

3. Konyak rengi


Kahverenginin belki de en güzel tonu ile karşınızdayız! Son yıllarda epey moda olan nötral tonlar, bu sezon vurgusunu konyak rengi ile yapıyor. Eğer çok canlı renkler giyip dikkat çekmeyi sevmiyorsanız ve her zaman klasik, minimal ve sade bir görünüm yaratmaktan yanaysanız bu renk trendi tam size göre demektir. Konyak renkleri de yine aynı paletin açık tonları ile bir araya geliyor; devetabanı, sütlü kahve gibi…

4. Zebra desenleri


Hayvan desenleri trendi neredeyse her yıl, her sezon moda. Tek fark bu sezon leopar değil, zebra başrolde! Zebra desenli etekler, elbiseler ve tabii ki aksesuarlar bu yıl sokak modasında karşımıza bolca çıktı. Sadece siyah-beyaz değil, sezonun bir diğer trendi olan neon renklerle yeniden yorumlanmış olan zebra desenleri bu yıl gardırobunuzda mutlaka olmalı.

5. Sokak modası trendi: Deniz kabukları


Deniz kabukları bu sezon her tarafımızı sarıp sarmalayacak! Epeydir karşımıza çıkmayan bir trend idi ve bu sezon mücevherlerde adeta başrole yerleşti. Moda haftalarının sokak modası trendlerinde gördüğümüz üzere bileziklerden kolyelere, küpelerden yüzüklere, deniz kabuğu motifleri ve hatta gerçek deniz kabukları ile tasarlanmış aksesuarlar her yerde!