Beyaz Pantolonları Nasıl Giymeli?

Beyaz Pantolonları Nasıl Giymeli?

1257

Beyaz pantolonları nasıl seçmeli? Kombinlerken hangi detaylara dikkat etmeli? Tüm yanıtlar bu yazımızda!

Yaz aylarına çok yakışan beyaz kıyafetler şıklık kadar risk de taşır. İç gösterme ihtimali nedeniyle kumaş seçiminden, kombinlemesi aslında hiç de kolay olmayan renk alternatiflerine, vücut tipiniz için doğru parçalardan dikkat etmeniz gereken aksesuar detaylarına; tüm tüyoları bu yazımızda topladık. İşte karşınızda beyaz pantolonları nasıl giymeli sorusunun yanıtları!

Kalın bir materyal seçin

Söz konusu beyaz pantolon olduğunda, iç gösterme durumu nedeniyle olabildiğince kalın kumaşları tercih etmenizi öneririz. Denim ve pamuklu kumaşlar iyi olabilececeği gibi, keten kumaşlar risk taşıyacaktır.

Doğru modelleri bulun

Beyaz kapri pantolon modelleri yaz ayları için idealdir. Fakat cepli, bol ve salaş modellerden sakınmanızı öneririz, çünkü sizi olduğunuzdan daha kilolu göstereceklerdir. Beyaz pantolonlarda böyle bir risk olduğunu unutmayın ve daha minimal, zarif beyaz pantolon modellerini tercih edin.

Elbette ki beyaz skinny jean modelleri de mükemmel bir seçim olacaktır ama eğer skinny sizin vücut tipiniz için uygun değilse bosbol paçalara sahip bol beyaz kumaş pantolon modellerini tercih edebilirsiniz.

Ten rengi iç giyim

Beyaz pantolonların en büyük riski transparanlık potansiyelidir. Dolayısıyla içinize fazla belirgin renkte bir iç çamaşırı giymemenizde fayda vardır. Aynı şekilde beyaz iç çamaşırları da risk taşıyacaktır. Dolayısıyla beyaz pantolon giymeyi kafaya koyduysanız, kendinize mutlaka birkaç adet ten rengi külot da almayı unutmayın.

Beyaz ile tonsürton

Beyaz pantolonu en şık şekilde kombinlemenin yollarından biri tonsürton yapmaktır. Yani beyaz pantolonunuzu beyaz üstlerle kombinlemek! Bu hem sizi trendy bir görünüme sokacağı gibi hem de olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Beyaz bir bluz ve beyaz bir blazer ceket ile harika bir kombin yaratabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken en önemli şey beyazın da bir sürü tonu olduğunu unutmamak ve kombinleyeceğiniz parçalar arasındaki uyumu yakalamaktır.

Bunu da okuyun: Yaz Aylarında Ofis Stilinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Hem kadınların hem erkeklerin yaz sıcaklarında dikkat etmesi gereken ofis stili ipuçları bu yazımızda!

Desenler ve canlı renklerle kombinler

Beyaz pantolonunuz için bir diğer kombin önerisi de klasik desenlerle yapacağınız birliktelikler olacaktır. Örneğin pantolonunuzu mavi şifon, kocaman puantiyelere sahip bir bluz ile birleştirebilirsiniz. Ya da düz renklerde ama renklerin canlı olması şartıyla harika yaz kombinleri yaratabilirsiniz. Aynı puantiyeler gibi çizgili bluzların da beyaz pantolonlara çok yakıştığını unutmayın!

Hangi ayakkabı seçimi?

Bir diğer soru da beyaz pantolonla giyilecek ayakkabını nasıl olacağıdır. Eğer kısa boylu iseniz topuklu ayakkabılara yönelin ve beyaz skinny pantolonunuzu benzer tonlarda beyaz, nude (çıplak tonlar) ya da gümüş rengi topuklu ayakkabılar ile kombinleyin. Eğer uzun boyluysanız kombinlerinizi kahverengi babetler, slip-on ayakkabılar ve espadriller ile tamamlayabilirsiniz. Söz konusu spor ayakkabı ise önerimiz yine beyaz spor ayakkabılar ile tonsürton yapmanız olacaktır.