2020’nin En Moda Denim’lerinden Vücut Tipiniz İçin En Uygun Hangisi?

2020’nin En Moda Denim’lerinden Vücut Tipiniz İçin En Uygun Hangisi?

3001

2020’nin En Moda Denim’lerinden Vücut Tipiniz İçin En Uygun Hangisi? Farklı modellerdeki jean pantolonlar arasından bedeninize en çok yakışacak modeli bulmanın yolları.

Skinny, yüksek bel, boyfriend, ispanyol paça… 2020 jean trendleri uzun süredir devam eden skinny jean akımını geride bırakacak kadar çok çeşitle karşımızda. Uzun zamandır bedenimize sıkı sıkı oturan jean’ler yerini bol kesim farklı modellere bıraktı. Değişiklik yapmak güzel ama size en uygun jean’i seçmek için sadece modelini beğenmeniz yeterli değil, çünkü vücut yapınıza göre kimi üstünüzde harika dururken, kimi de hiç hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. 2020 jean modelleri arasından vücut tipinize en uygun ve size en çok yakışacak tasarımı bulmanız için verdiğimiz tüyolardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca denim pantolonlarınızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, 10 Adımda Jean Pantolon Bakım Rehberi yazımıza mutlaka göz atın.

Yüksek bel

Son birkaç sezondur kendini göstermekle birlikte yüksek bel jean ’ler 2020’nin olmazsa olmazlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu yüksek bel kesimler en çok hangi vücut tipine yakışıyor? Eğer kum saati tipi olarak tabir edilen beden şekline sahipseniz, yani beliniz ince, göğüs ve kalçalarınız ise eşit oranda genişse, incecik belinize vurgu yapmak için bu modeli tercih edebilirsiniz. Yüksek bel jean’leri üstünüze giyeceğiniz parçayı pantolonunuzun içine sokarak ya da kısa üstlerle kullanmaya özen gösterin, bu sayede dikkatin kalçalarınıza çekilmesini önlemiş olursunuz.

Boyfriend

2020 denim modelleri arasında en dikkat çekenlerden biri ise bol kesim boyfriend jean ’ler. Oldukça rahat olmakla birlikte maalesef herkesin kolay kolay taşıyabileceği türde bir model değil. Örneğin bacak boyunuz gövdenize göre daha kısaysa, bu tür modeller sizi daha da kısa gösterebilir. Boyfriend jean’in en çok yakıştığı beden tipi ise armut, yani üst bedeniniz ince, kalçalarınız kalın ise boyfriend jean’ler sizi olduğunuzdan daha ince gösterir ve hoş bir hava katar.

İspanyol paça

İspanyol paça pantolonlar bu yıl hızlı bir geri dönüş yaptı. Ancak bu tür jean modellerinde yine boy devreye giriyor. Özellikle uzun boylulara çok yakıştığını söylememiz lazım. Hem uzun boylu hem de ince bir yapıya sahipseniz, gardırobunuza mutlaka 1970’lerin stilini yansıtan İspanyol paça jean’lerden bir tane ekleyin. Bu modele spor ayakkabıların yanı sıra hafif topuklu botların da yakıştığını söylemeden geçmeyelim. Tek dikkat etmeniz gereken paça boyunuzun ayakkabı tabanınıza eşit olması.

Eskitilmiş ve yırtık

2020 jean modellerinde yine yırtık jean’ler karşımıza bol bol çıkıyor. Skinny’den boyfriend’e her modelde görebileceğiniz bu tasarımları kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken, özellikle oturur pozisyondayken, jean’den teninizin bombe yaparak çıkmıyor olması. Bu yüzden bacaklarınız hafif kalınsa, bu tür tasarımlarda skinny yerine ya boru paça , düz inen jean’leri ya da boyfriend kesimleri tercih edin.

Slouchy

Slouchy yani şalvar gibi ağsı düşük ve kısa paçalı jean modelleri 2020’de neredeyse her markanın koleksiyonunda yer alıyor. Her vücut tipi için uygun olan bu modeli kullanırken, olduğunuzdan daha hantal görünmemek için tek yapmanız gereken üstünüze giyeceğiniz parçanın vücut proporsiyonunuzu en iyi şekilde yansıtacak türde olması. Alt bedeniniz üst bedeninize oranla daha kalınsa, üstünüze mutlaka bedeninizi saran bir bluz ya da gömlek giymenizi öneririz.

Skinny

Skinny pantolonlar hayatımıza girdi gireli vazgeçilmezimiz oldu. Hem esnekler hem de bir o kadar rahat, haliyle kullanım açısından oldukça kolaylık sağlıyorlar ve üstüne üstlük her vücut tipine uyacak şekilde bir skinny jean modeline piyasada rastlamak mümkün. Elma tipi vücut yapısına sahipseniz, yani karın bölgeniz daha genişse, yüksek bel skinny pantolon bel bölgenizin daha ince görünmesine yardımcı olabilir.